Верхня палата парламенту Чехії підтримала введення в країні заборони на виробництво та продаж одноразового товару з пластмаси.

Верхня палата парламенту Чехії підтримала введення в країні заборони на виробництво та продаж одноразового товару з пластмаси.

Про це повідомляє «Радіо Прага».

Зазначається, що заборона буде стосуватися лише того товару з пластмаси, який можна замінити продукцією з інших матеріалів, доступних за ціною.

Для набуття чинності цей закон має підписати президент країни.

Видання наголошує, що політику заборони пластмасових товарів підтримує Єврокомісія, яка, наприклад, планує заборонити виробництво одноразового посуду, знизити загальний об’єм використання пластикової продуктової упаковки, а також забезпечити збір 90% одноразових пластмасових пляшок.

Раніше повідомлялося, що Нова Зеландія до 2019 року відмовиться від поліетиленових пакетів.

Нагадаємо, Чилі стала першою державою у Латинській Америці, де офіційно заборонили поліетиленові пакети для комерційного використання.

Мережа кав’ярень Starbucks планує до 2020 року припинити використання пластикових соломинок у напоях, як крок до всесвітньої кампанії із захисту природи від пластику.

В Індії оштрафували McDonald's та Starbucks через використання пластику.

McDonald’s заявив, що замінить пластикові соломинки на паперові у Британії та Ірландії.

Єврокомісія може заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошти за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щороку у світі використовують до 5 трильйонів пластикових пакетів — ООН

Британський уряд планує заборонити продаж пластикових соломинок, мішалок та вушних паличок, щоб захистити водойми від забруднення.

Київська міська рада заявила, що пропонуватиме обмежити в Україні використання поліетиленових пакетів у магазинах.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Greenpeace показала дітям океанаріум зі сміттям замість риб

Поділитись: