Сенат Італії визнав Голодомор геноцидом українського народу
Верхня палата італійського парламенту визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Він наголосив, що це рішення Сенату Італії відновлює історичну справедливість, вшановує мільйони жертв і застерігає майбутні покоління від злочину геноциду.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак також зазначив, що «називати речі своїми іменами — це ключ, який дозволить запобігти повторенню жахливих злочинів».
Доповнено о 22:28. Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні підкреслив важливість визнання світом історичної правди про Голодомор.
«Крок за кроком ми забезпечимо повне визнання цієї правди», — заявив він.
Голодомор 1932–1933 років
Керівництво СРСР організувало у 1932–1933 роках штучний масовий голод в Україні, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір, вказував Український інститут національної пам’яті.
Там зазначали, що масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був таким великим, що науковці досі не можуть назвати точної кількості вбитих — в академічних дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів людей.
Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му законом визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців. Відтак це зробили ще понад 30 країн світу, а також Католицька церква та Вселенський патріархат.
Зокрема, чимало країн та інституцій засудили Голодомор після початку повномасштабного вторгнення. За цей час його визнав геноцидом Європарламент, а також парламенти Болгарії, Чехії, Німеччини, Ірландії, Молдови, Бельгії, Ісландії, Франції, Люксембургу, Великої Британії, Словенії, Хорватії, Нідерландів та частково визнаної Ічкерії.
Водночас парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства та українського народу, а парламент Австрії — «жахливим злочином».
- Поділитися: