Світ

Сенат США хоче допитати засновника WikiLeaks Ассанжа щодо втручання РФ в американські вибори

8 серпня, 2018 22:10
Світ/Сенат США хоче допитати засновника WikiLeaks Ассанжа щодо втручання РФ в американські вибори
Зберегти
Вигляд
Комітет сенату США з питань розвідки запросив засновника Wikileaks Джуліана Ассанджа на допит у справі про ймовірне втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.

Комітет сенату США з питань розвідки запросив засновника Wikileaks Джуліана Ассанджа на допит у справі про ймовірне втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.

Про це йдеться в листі американського Сенату, який опублікувала прес-служба Wikileaks у Twitter.

Комітет з розвідки верхньої палати Конгресу США пропонує Ассанжу дати свідчення в закритому режимі у зручному місці та в зручний час.

У повідомленні Wikileaks йдеться, що юридична команда організації розглядає цей запит, але, якщо вона дасть згоду, умови допиту повинні «відповідати високим етичним стандартам».

Як повідомлялося, спецпрокурор Мюллер перевіряє зв'язок команди президента США Трампа з Ассанжем.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Ассанж, який переховується у посольстві Еквадору в Лондоні, може скоро його покинути через проблеми зі здоров'ям.

27 липня президент Еквадору заявив, що ніколи не підтримував діяльність засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, який переховується у посольстві Еквадору в Лондоні.

Нагадаємо, Ассанж живе у посольстві Еквадора в Лондоні вже понад п’ять років. Згідно з домовленістю між ним та владою Еквадору, йому заборонили надсилати будь-які повідомлення, які можуть завадити відносинам Південної Америки з іншими країнами.

У січні 2018-го він отримав громадянство Еквадору.

Влада Еквадору надала притулок засновнику WikiLeaks, коли той намагався уникнути екстрадиції до Швеції через розслідування звинувачень у згвалтуваннях та сексуальних домаганнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор ЦРУ назвав Wikileaks «недержавною ворожою розвідувальної службою».

21 квітня 2017-го року повідомлялося, що влада США планує офіційно висунути звинувачення засновникові організації WikiLeaks Джуліану Ассанжу і домогтися отримання ордера на його арешт.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп звернувся до генпрокурора США Джеффа Сешнса із закликом закрити розслідування ймовірного втручання Росії в американські вибори 2016 року.

Водночас глава Нацрозвідки США звинуватив РФ у спробі втрутитись у майбутні вибори.

Нагадаємо, Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 12-ти співробітникам російського Головного слідчого управління (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори президента США у 2016 році. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Розвідників звинуватили у зламі сервісів комітету Демократичного партії, а також і президентської кампанії Хілларі Клінтона.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Пов`язані новини