Колишній український політв’язень Олег Сенцов подарував hromadske «тюремний телевізор» і побажав «не стати картонним телебаченням».

Це відбулось під час інтерв'ю колишнього політв'язня для hromadske.

«Я подорожував багато тюрмами, як ви порахували, понад 20 тисяч кілометрів. Умови дуже різні. Тюрми різні, камери різні. В основному я був у дуже сумних місцях. Десь краще умови десь гірше... Десь буває телевізор, а десь немає телевізора. А буває, що у тебе його заберуть, якщо ти себе погано поводиш, як їм здається. В основному його не було і ми щоб звеселити життя ми зробили от такий телевізор», — пояснив Сенцов.

Сенцов подарував hromadske «тюремний телевізор»
Фото:

hromadske

Він також додав, що «телевізор» нічим не відрізняється від російських телеканалів.

Також Сенцов написав на «телевізорі» побажання: «hromadske, не ставай картонним ТБ».

7 вересня 2019--го відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 113 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: