Український режисер Олег Сенцов опублікував єдине фото, яке йому вдалося зробити за 5 років ув’язнення в російських тюрмах.

Знімок Сенцов опублікував у Facebook.

За його словами, в'язням не можна користуватися телефонами або інтернетом, лише інколи йому траплялися тюрми, де це було можливим.

«В основному я сидів у максимально ізольованих, сумних закладах, де про подібні речі ніхто не думав. Отримавши можливість зв'язку, я коротко зв'язувався з рідними, щоб дати знати, що я живий і куди мене везуть. Ця фотографія єдина, зроблена у в'язниці», — написав колишній політв’язень.

Зробив Сенцов її напередодні Нового 2016 року.

Нагадаємо, Олег Сенцов взяв участь у форумі YES в Києві, де розповів про свою боротьбу в ув’язненні.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: