Під стінами Адміністрації президента Росії Володимира Путіна відновили одиночні пікети на підтримку українського політв’язні, утримуваного в Росії, Олега Сенцова.

Під стінами Адміністрації президента Росії Володимира Путіна відновили одиночні пікети на підтримку українського політв’язня, утримуваного в Росії, Олега Сенцова.

Про це повідомляє «Новая газета».

Активісти прийшли до адміністрації президента з табличками «Сенцов 116». Наразі під АП проводять поодинокі пікети дві людини.

Організаторка пікетів, педагог-психолог Юлія Самойлова, розповіла, що планує зробити акцію тривалою:

«Два дні люди будуть стояти тут і потім у Окуджави (біля пам'ятника Булату Окуджаві на Арбаті — ред.). З 10 до 19, поки працює адміністрація, — просто вночі пікети заборонені. Хоча, чому б не зробити цілодобовою таку акцію», — зазначила вона.

Активісти розбилися на невеликі групи, сьогодні по кілька годин будуть стояти 8 осіб, по черзі змінюючи один одного.

«Тим більше, якщо ми хочемо залучати більше людей, то потрібно створити якесь чергування, приблизно як на мосту Нємцова. І ось коли ти стоїш в такому пікеті, ти ніби трохи з ним», — розповіла Самойлова.

Активісти розповіли, що перехожі підходять до них і часто запитують про Сенцова.

Самойлова говорить, що якщо після їх плакатів «хоча б кілька людей залізуть в інтернет і подивляться, хто такий Олег Сенцов і за що він сидить, то це буде вже непогано».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Мені було легше»: дисидент Семен Глузман — про голодування Сенцова

8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу в Росії, аби привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile