Український режисер Олег Сенцов погодився зустрітися з архієпископом Сімферопольським і Кримським Климентом, яким приїхав до нього у колонію «Білий ведмідь» на північ Росії.

Український режисер Олег Сенцов погодився зустрітися з архієпископом Сімферопольським і Кримським Климентом, яким приїхав до нього у колонію «Білий ведмідь» на північ Росії.

Про це повідомила сестра Сенцова Наталія Каплан.

За її словами, Сенцов погодився зустрітися з єпископом після розмови з адвокатом Дмитро Дінзе, який виступив у цьому питанні в ролі дипломата. Після цього Сенцов написав заяву з проханням про зустріч, однак станом на 19 годину за Києвом зустріч ще не відбулася.

Раніше повідомлялося, що єпископ Української православної цервки Київського Патріархату Климент поїхав у колонію «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі на півночі Росії, аби відвідати політв’язня Олега Сенцова.

Натомість сестра політв’язня Наталія Каплан повідомила, що Сенцов був категорично проти такої зустрічі з Климентом, освільки він є атеїстом. У результаті, Сенцов не зустрівся з архієпископом. За словами Каплан, побачення з Климентом Сенцову замінили на можливість зустрічі з режисером Аскольдом Куровим.

Український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

31 травня політв'язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

1 червня російський журналіст Буртин оголосив голодування на підтримку Олега Сенцова.

1 червня у Києві на Майдані Незалежності пройшла акція на підтримку українського політв'язня. 2 червня у Москві режисер Михайло Местецький влаштував пікет на підтримку Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

4 червня Організація з безпеки і співробітництва в Європі назвала невиправданим вирок українському режисеру, політв’язню Олегу Сенцову, якого у Росії засудили до 20 років позбавлення волі.

Як заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, Україна готова обміняти 23 засуджених росіян на Сенцова та інших українських політв’язнів.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Всесвітня акція на підтримку Олега Сенцова: як це було

«Ми не повинні мовчати» — російський актор Філіппенко закликав звільнити Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: