Сенцов у колонії долучається до постановки своєї п’єси в театрі — продюсерка
Український режисер—політв’язень Кремля Олег Сенцов у російській колонії продовжує брати участь у підготовці своєї п’єси до театральної вистави.
Український режисер-політв’язень Кремля Олег Сенцов у російській колонії продовжує брати участь у підготовці своєї п’єси до театральної вистави.
Про це розповіла кінопродюсерка, подруга режисера Анна Паленчук в інтерв’ю UA TV.
За словами Паленчук, Олег Сенцов писав цю п’єсу ще до незаконного ув’язнення, а правки у неї вносив вже у в’язниці.
Наразі Сенцов бере участь у роботі над постановкою п’єси, дає свої рекомендації, вносить корективи через листування.
«У мене виникла ідея зробити екранізацію п’єси, написала про це Олегові – йому ідея сподобалася. Я його долучаю до того, щоб він разом із нами про це думав, пишу в листах, який вигляд це матиме, хто може грати, а він мені відповідає, пише про декорації, костюми. Ми у постійній творчій колаборації», — розповіла продюсерка.
За її словами, у п’єсі немає імен героїв, усі вони називаються цифрами від 1 до 10, а головним у вигаданому світі є Нуль. У п’єсі існують і вартові, які диктують номерам, коли їсти, лягати спати, бігати.
«У світі чисел з’являється немовля, якому дають порядковий номер 11. Воно ламає повністю звичний світ. Деякі номери починають відчувати раніше невідомі емоції – любов, співчуття, емоції, які дарує дитина. І вони вирішують, що, може, варто піти проти правил, котрі вигадав цей Нуль», — розповіла Паленчук про твір Сенцова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Я не програв і пощади не прошу»: Олег Сенцов написав лист правозахисникам
Станом на 13 червня український режисер-політв'язень Кремля Олег Сенцов голодує вже 31 день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін боїться таких людей, як Сенцов — депутатка Європарламенту Гармс
Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
1-2 червня відбувся перший етап акції Save Oleg Sentsov.
Режисер Аскольд Куров, який зустрівся із Сенцовим 4 червня, повідомив Громадському, що Сенцова примусово годуватимуть у разі загрози його життю.
5 червня Олег Сенцов написав листа лідерам країн «Великої сімки». У своєму листі він наголосив: З приводу ситуації з українськими політв'язнями, я сподіваюся, що ви щось зможете зробити для вирішення їхніх доль і не будете зосереджуватися на одній особистості, наприклад, мені.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років.
Також 8 червня у соцмережах почали другий етап глобальної акції на підтримку Сенцова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»
Як заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, Україна готова обміняти 23 засуджених росіян на Сенцова та інших українських політв’язнів.
У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського
Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: