Війна

28 цивільних заручників до полону жили на окупованих територіях — Тука

19 січня, 2018 22:11
Війна/28 цивільних заручників до полону жили на окупованих територіях — Тука
Зберегти
Вигляд
Серед звільнених з полону бойовиків цивільних є 28 людей з окупованих територій.

Серед звільнених з полону самоназваних республік цивільних є 28 людей, які до того, як потрапили у заручники, проживали на окупованій території. 

Про це в ефірі програми Громадське.Схід сказав заступник міністра з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

«Із 42-х (звільнених з полону цивільних — ред.) 28 людей є з тимчасово неконтрольованих територій або з окупованих територій і щонайменше в 12 з них відсутні взагалі будь-які документи, в тому числі і паспорти», — сказав він.

Міністерство надаватиме їм допомогу, запевнив Тука. Зокрема юридичну, що допоможе відновити документи та стати на облік як тимчасово переміщені осіб.

Крім того, за його словами, звільнені з полону можуть отримати одноразову матеріальну допомогу. Цей документ зараз на погодженні в міністерстві фінансів і міністерстві юстиції.

«Кілька цих людей, здається, 14 осіб виявили бажання поїхати в інші регіони України, 8 — потребують додаткового медичного лікування, а решта поки не визначилася з остаточним місцем проживання», — повідомив Тука.

Житло цим людям надається благодійним фондом тимчасово, а у подальшому вони мають бути забезпечені житлом на загальних умовах як всі вимушені переселенці.

Тука також додав, що окремої категорії щодо цих людей ані в законі, ані в підзаконних актах не існує.

У міністерстві з питань окупованих територій разі виникнення питань порадили звертатись на гарячу лінію для допомоги звільненим з полону — 0800 309 101.

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ДИВІТЬСЯ: «Про це треба забути, бо може поїхати дах» — звільнений з полону бойовиків Олександр Олійник.

Пов`язані новини