Шахраї від імені Ілона Маска за останні пів року видурили в людей криптовалюти на понад два мільйони доларів

Із жовтня 2020 року у США зафіксували повідомлення про втрату криптовалюти вартістю понад 80 мільйонів доларів через дії шахраїв. Зокрема, понад два мільйони доларів вони заробили, вдаючи із себе засновника Tesla і SpaceX Ілона Маска.
Про це повідомила Федеральна торгова комісія США.
Починаючи з 2017 року, кількість повідомлень про шахрайство з використанням криптовалюти у США різко зросла. Якщо порівняти з аналогічним періодом 2019-2020 років, із жовтня 2020-го по квітень 2021-го цей показник зріс майже у 12 разів.
Найчастіше зловмисники виманюють гроші через вебсайти, які нібито пропонують вигідно кудись інвестувати, а також через додатки та сайти для знайомств (на останні припадає майже 20% усіх привласнених шахраями коштів).
Ще один поширений спосіб шахрайства з криптовалютою — так звана фальшива благодійність, коли зловмисники від імені нібито знаменитостей просять перерахувати їм криптовалюту з обіцянкою повернути в кілька разів більше.
«До прикладу, за останні шість місяців користувачі повідомили, що надіслали понад два мільйони доларів у криптовалюті комусь, хто видавав себе за Ілона Маска», — зауважили у Федеральній торговій комісії.
Щоб уберегтися від шахрайства, регулятор радить звертати увагу на такі речі: обіцянки примноження криптовалюти — завжди обман, а якщо вас наполегливо просять перерахувати кошти в криптовалюті або інвестувати саме в ній — це, найімовірніше, обман.
Ілон Маск і криптовалюти
Ілон Маск раніше не раз прихильно висловлювався щодо криптовалют. Так, у березні він заявив, що Tesla почала приймати біткоїни як спосіб оплати за електромобілі, хоча така можливість була лише у покупців зі США.
Перед цим Tesla інвестувала 1,5 мільярда доларів у біткоїни. У лютому 2021 року це допомогло криптовалюті досягти на той час рекордного курсу майже у 44 тисячі доларів.
Водночас, коли у травні Маск анонсував, що компанія призупиняє продаж електрокарів за біткоїни, зокрема через вплив криптовалюти на екологію, курс криптовалюти впав на 15% — до 46 тисяч доларів.
Крім того, у 2022 році компанія Маска SpaceX має запустити до Місяця супутник Doge-1, за що його власники розрахуються криптовалютою-мемом Dogecoin. Саме завдяки Маску Dogecoin, що була створена як мем, стала популярною.
- Поділитися: