Життя / Соціальний захист

Шахтарі 12-й день страйкують під землею, голова профспілки має зустрітися з Порошенком

Громадське
Життя/Соціальний захист/Шахтарі 12-й день страйкують під землею, голова профспілки має зустрітися з Порошенком
Зберегти
Вигляд
Працівники шахти імени Капустіна на Луганщині 12-й день страйкують на глибині 600 метрів з вимогою виплати заборгованості по заробітній платі. Президент України Петро Порошенко запросив голову незалежної профспілки гірників Михайла Волинця обговорити ситуацію в Києві.

Про це Громадському повідомив безпосередньо Михайло Волинець.

Він зазначив, що 15 гірників продовжують свій страйк і поки що не збираються його припиняти. За його словами, у гірників погіршується стан здоров'я. Зазначимо, що одного гірника госпіталізували 29 жовтня.

Голові профспілки телефонував президент України Петро Порошенко щодо мітингу шахтарів. За словами Волинця, Порошенко вказав, що дав доручення уряду розібратися із виплатою зарплатні.

Водночас Волинець зазначив, що після цього розпорядження — «зрушень поки що немає». Також Порошенко запросив голову профспілки зустрітитися в Києві та обговорити «низку питань».

Також на своїй сторінці у Facebook Волинець повідомив, що 30 жовтня на центральній площі Лисичанська провели мітинг на підтримку гірників.

Нагадаємо, на шахті імені Капустіна на Луганщині 15 шахтарів 11-й день (станом на 29 жовтня) страйкують на глибині 600 метрів з вимогою виплати заборгованості по заробітній платі.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова 23 жовтня звернулася до очільника Міненерго Ігоря Насалика з вимогою термінового погашення заборгованості по зарплатні шахтарів.

Нагадаємо, в липні Міністерство фінансів перерозподілило кошти на виплату заробітних плат українським шахтарям. Таким чином гірникам частково покриють заборгованість, виплативши загалом 220 мільйонів гривень.

13 липня перед завершенням сесії Верховна Рада виділила на дотацію шахтарям 1,4 мільярди гривень.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що держава щороку витрачає на дотації державним шахтам близько 3 мільярдів гривень. Він зазначив, що собівартість видобутку українського вугілля значно перевищує його ціну на ринку. Відтак, держава має покривати різницю з бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День з шахтарем: з каскою і без зарплати

Пов`язані новини