«Шаман QAnon», який штурмував Капітолій 6 січня, визнав свою провину і заявив про розчарування в Трампі

33—річний житель штату Аризона Джейкоб Ченслі, відомий як «шаман QAnon», визнав свою провину в межах розслідування штурму Капітолію прихильниками 45—го президента США Дональда Трампа 6 січня.
Про це повідомляє CNBC.
Проти Ченслі висунули загалом шість пунктів обвинувачення, зокрема порушення громадського порядку, перешкоджання правосуддю та інші. Крім того, вони підозрюють Ченслі в погрозах тодішньому віцепрезиденту США Майку Пенсу.
Сам «шаман» раніше заявляв, що брав участь у подіях 6 січня «на прохання президента [Дональда Трампа]». Йому загалом загрожувало до 20 років ув’язнення, але після визнання провини цей термін може скоротитися до трохи більш як чотирьох років.
Адвокат Ченслі Альберт Воткінс раніше заявив, що в чоловіка виявили біполярний розлад особистості, депресію, тривожність і шизофренію. А сам «шаман» заявляв, що розчарувався і в Трампові, і в рухові QAnon, який представляв, передає BBC.
Вирок Ченслі мають винести 16 листопада. Адвокат також клопоче на тлі виявлених у «Шамана» психічних розладів суддю звільнити його з-під варти, де той перебуває вже протягом восьми місяців.
Джейкоб Ченслі (називає себе «Джейк Анджелі») став відомим через своє незвичайне вбрання, з яким він штурмував Капітолій 6 січня: хутряну накидку, шолом із рогами, розмальоване обличчя й голий торс, на якому видно татуювання. Фото Ченслі облетіли всі світові ЗМІ. За ними Федеральне бюро розслідувань його й ідентифікувало.
Що сталося в Капітолії?
6 січня сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.
Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліцейський, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців. Детальніше про те, що відбувалось у Вашингтоні, читайте в нашому матеріалі.
Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.
У межах федерального розслідування штурму Капітолія звинувачення висунули майже 600 людям. Перший вирок у цій справі суд оголосив у липні 2021 року: 38-річного Пола Годжкінса засудили до восьми місяців позбавлення волі.
- Поділитися: