Світ / США

Шатдаун у США: Джордж Буш привіз піцу Секретній службі, яка працює без зарплати

Світ/США/Шатдаун у США: Джордж Буш привіз піцу Секретній службі, яка працює без зарплати
Зберегти
Вигляд
Колишній президент США Джордж Буш привіз піцу співробітникам Секретної служби США, які через призупинення роботи уряду вже майже місяць працюють без зарплати.

«Я і Лора (Лора Буш, дружина президента – ред.) вдячні нашій Секретній служби та тисячам федеральних службовців, які так плідно працюють на нашу країну та не отримують грошей», — сказав Буш.

Екс-президент додав, що настав час «відкласти політику», зібратися демократам та республіканцям разом та покласти край так званому «шатдауну» уряду.

Раніше канадські авіадиспетчери на знак солідарності почали надсилати колегам з США сотні піц, адже останні через «шатдаун» вже майже місяць працювали без зарплатні.

А президент США Дональд Трамп замовив фастфуд у Білий дім та подав його на урочистому прийомі, адже через призупинення роботи уряду в Адміністрації президента не вистачало співробітників на кухні.

Теперішній шатдаун — найдовший в історії США.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Основним питанням, яке блокує відновлення роботи уряду, є фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою. Трамп і республіканці вимагають виділити на це з бюджету додаткові 5,6 мільярдів доларів, але демократи — проти. Допоки обидві сторони не знайдуть спільного рішення, повного відновлення роботи уряду не буде.

Пов`язані новини