Іспанія, Данія, Франція, Велика Британія, Австрія та Швеція визнали лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

Зокрема, канцлер Австрії Себастьян Курц зазначив: «Режим [Ніколаса] Мадуро поки що відмовляється від прийняття вільних і справедливих президентських виборів. З цієї причини ми розглядаємо Хуана Гуайдо як законного тимчасового президента за конституцією Венесуели».

Уряд президента Мадуро ще не прокоментував рішення європейських країн.

Джерела Politico зазначили, що на неформальній зустрічі міністрів закордонних справ держав-членів ЄС 31 січня — 1 лютого в Бухаресті, Італія наклала вето на заяву від ЄС, яку мала зробити глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні. Рим наразі офіційно не підтвердив цю інформацію. 

26 січня європейські країни видали ультиматум президенту Венесуели Мадуро, у якому зазначили, що у нього є 8 днів для організації виборів, інакше вони визнають лідера опозиції Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни. Мадуро відхилив цей ультиматум.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «За мінімальну зарплату можна купити шматок сиру і хліба» — журналіст розповів про життя у Венесуелі

Нагадаємо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: