Редакція програми «Схеми. Корупція в деталях» відреагували на заяву президента України Володимира Зеленського щодо конфлікту між журналістом «Радіо Свобода» Сергієм Андрушком та прессекретаркою глави держави Юлією Мендель.

Про це йдеться у заяві на сторінці програми у Facebook.

«Редакція відкидає звинувачення, що Сергій Андрушко вів себе не етично та «накидувався» на когось. Подібні заяви не мають нічого спільного з реальністю... Подібні звинувачення Зеленського — це ніщо інше, як спроба хоч якось виправдати непрофесійні та незаконні дії своєї підлеглої», — йдеться в повідомленні. 

Журналісти також нагадали, що відразу після інциденту оприлюднили відео.

«Окрім того, обговорювати інцидент у руслі протиставлення «здорового мужика» проти «дєвочкі» (цитата) — це знижувати рівень дискусії, та маніпулювати на темі гендеру, що очевидно звучить принизливо для обох сторін. Хоча дискусія зовсім про інше - про те, чи має право речниця президента із застосуванням фізичної сили, ізолювати журналістів від президента, коли вони намагаються поставити свої, часто гострі та незручні, але суспільно важливі запитання главі держави», — підкреслили у редакції «Схем». 

Крім того, у заяві журналісти нагадали, що інцидент з Андрушком був не єдиним, а такі дії Мендель є систематичними.

«Попри це, ми вітаємо, що хоча й після низки безпідставних звинувачень, але Зеленський зрештою таки вийшов на конструктив, публічно давши сигнал Юлії Мендель: «Я їй повинен сказати: так не можна? Так. Ще раз так буде — ми розійдемося», — додали «Схеми».

Нагадаємо, наприкінці вересня журналіст «Радіо Свобода» Сергій Андрушко хотів поставити Зеленському запитання щодо розслідування програми «Схеми» про главу Офісу президента Андрія Богдана, але Мендель відштовхнула його.

Своєю чергою, Мендель пояснила, що журналісти не мають порушувати безпеку першої особи, а також повинні «бути цивілізованими».

Подібні конфлікти з Мендель відбувалися й у інших журналістів, зокрема у Крістофера Міллера з «Радіо Свобода». Мендель заявила про намір зустрітися з журналістами, з якими у неї виник конфлікт.

Спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала звільнити речницю президента Юлії Мендель за непрофесійну поведінку стосовно журналістів.

7 жовтня журналіст Данило Яневський написав заяву до поліції через інцидент між прес-секретаркою президента Юлією Мендель та журналістом «Радіо Свобода» Сергієм Андрушком.

Сам Зеленський пожартував щодо поведінки своєї прессекретарки.

Крім того, Зеленський назвав «хлопчиком» журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача.

Поділитись: