Представник України на переговорах у Мінську Олексій Резніков, 11 грудня 2019 року
Фото:

hromadske

Під час чотирьохсторонньої зустрічі президентів на «нормандському саміті» з лідерами держав були присутні ще по 4 представники, решта делегації спостерігала через екрани й слухала у навушниках.

Про це в етері «Нині вже» на hromadske розповів представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Олексій Резніков, який був членом делегації у Парижі.

«Ми мали можливість слухати переклад у навушниках, який був чотирма мовами: українською, російською, німецькою, французькою. Так сиділи всі чотири делегації», — розповів він.

Резніков зазначив, що частина делегації, яка була присутня під час зустрічі, за потреби могла вийти та проконсультуватися з колегами.

«Виходили німці, французи, росіяни, консультувалися і знову назад поверталися, шептали на вушко своєму лідеру відповідь на запитання», — додав він.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі вперше за три роки відбулась зустріч у «нормандському форматі». Аби відновити перемовини щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, у французькій столиці зустрілись лідери України, Росії, Німеччини та Франції.

Після низки двосторонніх розмов лідери «нормандської четвірки» зібралися разом. Їхні перемовини перервали для особистої зустрічі Володимира Зеленського та Володимира Путіна — першої для обох лідерів: досі вони провели чотири телефонних розмови.

Вона тривала близько 1 години 20 хвилин і завершилася після 21:00 за місцевим часом (22:00 за Києвом). У цей час Меркель і Макрон були на робочій вечері. Після особистої зустрічі до глав Німеччини та Франції доєдналися і Зеленський із Путіним.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile