Шмигаль доручив створити єдину базу державних підприємств

Під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо реформи ефективного управління держмайном
Під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо реформи ефективного управління держмайномУрядовий портал

В Україні створять єдину базу підприємств, які перебувають у власності держави, та їхніх юридичних власників. Це має допомогти продовжити малу приватизацію і розпочати велику.

Про це йшлося на нараді щодо реалізації реформи ефективного управління державним майном.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити таку базу Міністерству економіку та Фонду державного майна спільно з Міністерством цифрової політики.

За даними Мінекономіки, наразі в управлінні держави перебувають понад 3000 об’єктів. З них 109 визначені стратегічними й не підлягатимуть приватизації. Ще більш ніж 600 підприємств у галузі енергетики, транспорту й оборонно-промислового комплексу залишатимуться в управлінні держави до кінця воєнного стану.

Водночас уже більш як 1900 об’єктів передані Фонду держмайна. Прем’єр дав завдання прискорити передачу інших підприємств.

«Це потенційні проєкти для інвесторів, додана вартість, нові робочі місця. Для цього такі об’єкти мають бути надалі виставлені на прозорі електронні аукціони», — відзначив очільник уряду.

Про приватизацію

Усі об’єкти приватизації діляться на малі та великі. До об’єктів малої приватизації належать єдині майнові комплекси державних підприємств і пакети акцій, об’єкти незавершеного будівництва та соціально-культурного призначення, окреме рухоме та нерухоме майно, вартість яких не вище 250 мільйонів гривень. Якщо вартість вища — це об’єкти великої приватизації.

Продаж відбувається виключно через аукціони Prozorro.Продажі, що побудовані на принципах повної прозорості.

За пʼять років впровадження реформи малої приватизації Україна заробила від продажу державного та комунального майна через онлайн-аукціони майже 14 млрд гривень до бюджетів різних рівнів, з яких майже 3 млрд гривень — після повномасштабного вторгнення.