П`ятеро затриманих, допит 367 свідків, 9 обшуків, 20 експертиз та майже завершене провадження щодо виконавців. Такими є результати розслідування нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк, заявив глава Національної поліції Сергій Князєв. 4 листопада, після трьох місяців лікування, Гандзюк померла в лікарні. 6 листопада Князєв особисто прибув до парламенту, аби звітувати про хід розслідування

Князєв продемонстрував відео зі свідченнями підозрюваних в нападі. У ньому нібито виконавці замовлення кажуть, що хотіли «провчити Гандзюк». За це їм обіцяли 4 тисяч доларів на всіх. Спершу планували побити активістку, але потім вирішили облити сірчаною кислотою. За словами глави Нацполіцїі, організатор нападу — Сергій Торбін, його поплічники та безпосередній виконавець — усі учасники бойових дій на Донбасі.

На відео один із затриманих чоловіків розповідає, що придбав дві пляшки сірчаної кислоти за 300 гривень, які отримав від Торбіна.

Ще останній дав 10 тисяч гривень «на розходи». За даними поліції, серед п’яти виконавців злочину був водій і нападник, а інші спостерігали за територією.

На одному з відео показано слідчий експеримент, коли чоловік показує, що хлюпнув кислоту на Гандзюк ззаду, по лопатках — а звідти вона потрапила на обличчя. Після вчинення злочину нападник викинув взуття, зіпсоване сірчаною кислотою, та пляшку у річку. У поліції заявили, що речові докази потім знайшли.

Усім 5 особам, яких вважають виконавцями нападу, повідомили про підозру та обрали запобіжний захід.

Тепер провадження щодо замовників нападу на Гандзюк розслідує Служба безпеки України, тож Нацполіція вирішила передати провадження.

Питання про замовника нападу залишається відкритим.

Видання Ньюзрум напередодні повідомило, що у справі фігурує помічник депутата від БПП Миколи Паламарчука — Ігор Павловський. Згідно з відкритими даними — він заступник громадського формування «Чорний туман». Воно створене навесні 2018 року у Новій Каховці, до неї входять колишні бійці добробатів та учасники бойових дій. За інформацією The Newsroom, саме Павловський підозрюється в передачі коштів «за роботу» організатору нападу Торбіну.

Помічника депутата допитали, однак не затримали. У коментарі Громадському Паламарчук сказав, що Павловського звільнив і якщо він в чомусь підозрюється, то «нехай його затримують».

Перед Князєвим у Раді виступив генпрокурор Юрій Луценко. Він заявив, що на сьогодні є підозри щодо 12 осіб, які ймовірно були замовниками нападу на Гандзюк. Так виток інформації в ЗМІ по одного із замовників, за словами Луценка, нівелює роботу слідства. Генпрокурор також розкритикував вимогу депутатів створити Тимчасову слідчу комісію у справі Гандзюк і додав, що подасть заяву про відставку президенту, оскільки «не тримається за свою посаду». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 гучних справ генпрокурора Луценка

Зазначимо, 6 листопада Рада підтримала створення комісії для розслідування нападу на Гадзюк та інших активістів. У її складі представники різних поліичних сил. Адвокатка Гандзюк виступила проти участі депутата Антона Геращенка у комісії з розслідування, оскільки він за розголошував дані слідства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поділитись: