Юрій Луценко у Верховній Раді
Фото: УНІАН
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що сьогодні, 6 листопада, подає заяву про відставку.

Про це Луценко сказав під час виступу у Верховній Раді, коментуючи створення тимчасової слідчої комісії щодо розслідування смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк. За його словами, створення ТСК є неприпустимим, поки триває слідство.

«Щоб не було жодних сумнівів, що за владу ніхто не чіпляється, я сьогодні подаю заяву про відставку президенту України і ви в парламенті маєте розглянути це питання. Прошу це зробити цього тижня».

Юрій Луценко, генпрокурор України

Луценко назвав вимогу низки депутатів створити ТСК «піаром», а також у своїй промові згадав народного депутата Мустафу Найєма.

«Як голова правоохоронної системи я сьогодні подам заяву, а вам вирішувати, чи Мустафа Найєм буде керувати слідством і встановлювати з екранів телевізора винних, чи правоохоронні органи, які несуть за це кримінальну відповідальність», — сказав Луценко.

«Не уявляю, що можна робити ТСК при незакінченому слідстві. Просто не буде предмету роботи… Цьому ТСК потрібен не результат, а піар», — заявив він.

Витік інформації про розслідування вбивства Гандзюк і політичний піар привели до дискредитації роботи слідства, додав Луценко. Імовірно, ідеться про те, що організатор замаху на Гандзюк міг отримати гроші для передачі виконавцям від Ігоря Павловського — помічника народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Миколи Паламарчука.

«До вчорашнього дня я був впевнений в тому, що найближчим часом ми спрацюємо ефективно. Проте, вчора в ході піару на крові, який розгорнула частина тих, хто хоче всіляко опорочити владу, а не допомогти результату слідства, одна з версій слідства просочилася в ЗМІ... Це підірвало успішність діяльності слідства», — сказав він і додав, що не дозволить ТСК отримати інформацію слідства.

«Я обурений піаром на крові, який розгорнувся навколо цієї справи… Ми живемо в абсолютно збоченій інформаційній атмосфері. Сьогодні за війну винуватять не Путіна, який напав на країну і вбив тисячі солдат і мирних мешканців, а Порошенка і всю владу, бо люди рвуться до цієї влади. Сьогодні звинувачують не Януковича, який пограбував Україну і втік до Москви, а тих, хто забрав у нього півтора мільярди і повернув в бюджет. Сьогодні звинувачують не тих, хто вбив Гандзюк і затриманий Національною поліцією, а тих, хто не вказує на потрібного їм замовника для захоплення влади. Це все боротьба за владу», — заявив Луценко з трибуни парламенту. 

Генпрокурор повідомив, що слідство розглядає 12 осіб як ймовірних замовників нападу на Гандзюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 гучних справ генпрокурора Луценка

Зазначимо, 5 листопада на погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів.

Депутат Верховної Ради Мустафа Наєм заявив, що фракція Блоку Петра Порошенка відмовилася його висувати до тимчасової слідчої комісії з розслідування нападу на заступницю міськоголови Херсона Катерину Гандзюк на прохання депутатки Ірини Луценко. Вона ж назвала це брехнею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Юрій Луценко грав у політику в Генеральній прокуратурі та що з цього вийшло

Про створення тимчасової слідчої комісії почали говорити після того, як 4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політик у прокуратурі: як Юрій Луценко провів рік в ГПУ

Поділитись: