Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов
Фото:

Державне інформаційне агентство Туркменістану «Туркменістан сьогодні»

В одному з районів Туркменістану на сході країни влада змушує людей купувати в магазинах разом з продуктами фотографії президента Гурбангули Бердимухамедова. Там вважають, що гаранта так більше любитимуть.

Про це повідомляє туркменська служба «Радіо Свобода».

Так, в державних магазинах у продажу з’явилися борошно і хліб, які продаються як пайок в обмеженій кількості. Люди розраховували, що в навантаження їх змусять купувати протерміновані продукти або неякісний вітчизняний одяг, але помилялися.

На цей раз влада вирішила продавати портрети президента. Фотографію розміром 50х35 сантиметрів вони оцінили у 20 санатів (близько 6 доларів за офіційним курсом Центробанку, втім він значно відрізняється від курсу на чорному ринку).

Як повідомляє кореспондент туркменської служби «Радіо Свобода», люди не протестували, купуючи продукти, оскільки навколо магазинів стояли співробітники Міністерства внутрішньої безпеки та поліції.

На думку офіцера поліції, який розмовляв з кореспондентом на умовах анонімності, влада вважає, що якщо фотографія Бердимухамедова буде в кожному будинку, то населення «буде його більше любити». Офіційних коментарів журналістам отримати не вдалося.

Культ особи

Продаж президентських фотографій у навантаження до продуктів збігся з початком сезону масової заміни портретів президента Гурбангули Бердимухамедова в держустановах країни. У всіх державних структурах портрети мають бути оновлені до 1 вересня. Нові фотографії відрізняються від старих кольором килима на тлі, довжиною і відтінком волосся президента.

У Туркменістані портрети президента присутні у всіх установах і підприємствах, а також у громадських місцях. Портрети оновлюються регулярно, в тому числі у зв’язку зі зміною зовнішності президента. Заміна старих портретів на нові здійснюється коштом населення. У січні влада країни зобов’язала держустанови закупити портрети з сивим президентом замість фотографій, де в нього чорне волосся.

Диктатор, музикант, письменник та ідол — що відомо про одіозного президента Туркменістану

Президент Гурбангули Бердимухамедов, який при владі вже 14 років, відомий своїм одіозними рішеннями та вчинками, якими тероризує усю країну. Так, на початку пандемії COVID-19 влада Туркменістану, замість того, щоб боротися з хворобою, заборонила використовувати державним медіа слово «коронавірус». Люди, які носили на вулицях захисні маски або говорили про пандемію, ризикували бути заарештованими.

А от чоловіків-чиновників лебапського регіону Туркменістану старше 40 років зобов’язали ходити з сивим волоссям, щоб бути схожими на президента. А у столиці Туркменістану Ашхабаді для держслужбовців та інших працівників бюджетних організацій заборонили манікюр і фарбоване волосся.

У січні Бердимухамедов показав, що стежить за сучасними музичними тенденціями, і виступив у ролі діджея на новорічному корпоративі для чиновників. Ну а нещодавно, у серпні, на офіційному сайті Туркменістану, присвяченому 25-річчю його постійного нейтралітету, відкрилася електронна бібліотека творів президента Гурбангули Бердимухамедова.

Поділитись: