Шотландія планує затвердити уроки ЛГБТ

The Guardian
default/Шотландія планує затвердити уроки ЛГБТ
Зберегти
Вигляд
Шотландія планує стати першою країною, у школах якої будуть викладати предмет про права лесбійок, геїв, бісексуалів, транссексуалів та інтерсексуалів.

За словами заступника першого міністра Шотландії Джона Свінні, впровадження подібної програми є першою ініціативою у світі.

«Шотландія вже вважається однією з найбільш прогресивних країн Європи для рівноправності ЛГБТ. Наша система освіти повинна підтримувати всіх учнів, щоб вони могли повністю реалізувати свій потенціал. Ось чому дуже важливо, щоб навчальна програма була такою ж різноманітною, як і молодь, що навчається в наших школах», — повідомив Джон Свінні.

Як зазначається, у державних школах повинні будуть вивчати про історії рухів та рівності ЛГБТ, про боротьбу з гомофобією та трансфобією.

ЛГБТ — термін, який використовується на позначенні лезбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів.

Нагадаємо, у липні у Стамбулі поліція не дозволила провести парад представників ЛГБТ-спільноти, застосувавши проти учасників сльозогінний газ, кийки та розганяючи людей з собаками.

У Києві 17 червня відбувся Марш рівності «КиївПрайд — 2018». Правоохоронці повідомляли, що участь у «КиївПрайді-2018» взяли 3,5 тисячі учасників.

Зранку, перед проведенням Маршу група людей намагалася перекрити шляхи проведення заходу. Сталися сутички між поліцією та учасниками акції, які ночували в центрі міста, «щоб висловити свій протест». 

Повідомлялося, що затримали загалом 57 людей, 5 правоохоронців постраждали. Ввечері 17 червня столична поліція відпустила усіх затриманих під час Маршу рівності.

Експерт Інституту соцдосліджень в ефірі Громадського заявив, що дії поліції щодо противників «Київпрайду» були недоцільні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Усі рівні, усі різні»: як пройшов «КиївПрайд-2018» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

/Діана Ландсберг

Пов`язані новини