Військова контррозвідка операції Об'єднаних сил на Донеччині затримала бойовика самоназваної «ДНР», який збирав розвідувальну інформацію на підконтрольній території Україні.

Військова контррозвідка операції Об'єднаних сил на Донеччині затримала бойовика самоназваної «ДНР», який збирав розвідувальну інформацію на підконтрольній території Україні.

Про це повідомляє прес-служба штабу операції Об'єднаних сил у Facebook. 

За даними штабу, затриманий виявився жителем Маріуполя, який у 2014 році приєднався до бойовиків. Згодом бойовик з позивним «італієць» направив його на контрольовану Україною територію для збору розвідувальної інформації.

«Оперативники військової контррозвідки певний час тримали шпигуна під наглядом, що унеможливило збір і передачу їм цінної інформації для своїх кураторів», — повідомляє штаб.

Відкрито провадження за статтею 258-3 Кримінального кодексу «Створення терористичної групи чи терористичної організації».

Як повідомлялося, протягом минулої доби, 8 червня, у зоні бойових дій на Донбасі інтенсивні бойові дії тривали на Луганському та Маріупільському напрямках, бойовики 38 разів порушували режим припинення вогню, з яких 9 разів застосовували заборонену Мінськими домовленостями зброю. Поранено шістьох українських військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил

30 квітня Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил.

Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:   хто такий Сергій Наєв

Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.

Поділитись: