Штраф, 6 років колонії та виправні роботи: «Верховний суд» в анексованому Криму заочно «засудив» главу Меджлісу Чубарова
«Верховний суд» в окупованому Криму заочно засудив голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова до шести років колонії, 200 тисяч рублів штрафу (приблизно 75 тисяч гривень) та 200 годин виправних робіт. Його звинуватили в організації масових заворушень та публічних закликах до повалення цілісності РФ.
Про це передає наш кореспондент.
Адвокат Чубарова Олександр Осокін заявив, що впродовж 10 днів захисники подадуть апеляційну скаргу на вирок.
Прокурори наполягали, що мітинг 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради Криму був масовим заворушенням, яке організував Чубаров. На доказ цього прокурор заявив, що має 81 потерпілого та 108 свідків, з яких лише п'ятеро були готові висловити звинувачення проти політика, пише «Кримська солідарність».
Водночас адвокати Чубарова заперечували, що існує зв'язок між перебуванням глави Меджлісу на мітингу та подальшими діями. Також адвокати зазначили, що про протест 26 лютого 2014-го заздалегідь повідомили адміністрацію міста Сімферополь.
Однак «суд» вирішив засудити Чубарова за статтею про організацію масових заворушень до шести років ув'язнення в колонії загального режиму. Термін відбування покарання рахуватимуть «з моменту його екстрадиції на територію РФ».
За статтею про публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, Чубарова оштрафували на 200 тисяч рублів та призначили 200 годин виправних робіт, оскільки ці статті частково декриміналізували.
Сам Рефат Чубаров уже відреагував на винесення «вироку». Він назвав його «юридично нікчемним».
«Ті, хто причетний до його ініціювання, оформлення та оприлюднення, насправді є злочинцями, яких попереду чекає справедлива кара», — написав голова Меджлісу.
Він закликав підтримувати й допомагати сім'ям кримських політв'язнів, яких арештувала окупаційна влада.
Нагадаємо, Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти Чубарова у березні 2020 року. Тоді омбудсменка Людмила Денісова назвала цю справу «незаконною», оскільки її відкрив орган, «якого де-юре для всього цивілізованого світу взагалі не існує, а рішення суду за його поданням надалі не матиме жодної юридичної сили».
- Поділитися: