Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров
Фото:

Facebook/Рефат Чубаров

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу стосовно голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Про це йдеться на сайті Слідчого комітету РФ.

Йдеться про нібито організацію масових заворушень у будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим у 2014 році, що супроводжувалися насильством. 

«На виконання доручення Чубарова прихильники організації із застосуванням сили заздалегідь приготованими палицями й дерев'яними палицями спробували відтіснити від будівлі уряду мітингувальників, членів і прихильників політичної партії "Русское единство"», — йдеться у повідомленні.

У результаті цього, за даними Слідчого комітету, було зірвано позачергове засідання сесії депутатів Верховної Ради, не менше 80 кримчан отримали травми різного ступеня тяжкості, двоє з яких — чоловік і жінка — померли.

Справу відкрили за ч.1 ст. 212 УК РФ. Санкція статті передбачає ув'язнення на строк від 8 о 15 років.

Водночас уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова назвала цю справу «незаконною», оскільки «відкрита… органом, якого де-юре для усього цивілізованого світу взагалі не існує, а рішення суду за його поданням надалі не матиме жодної юридичної сили».

Коментуючи цю інформацію, Чубаров на сторінці у Facebook зазначив, що «Москва намагається залякати всіх напередодні 3 травня — дати проведення міжнародної мирної ненасильницької акції».

«Ну і, звичайно, «сигнал» всім, хто у будь-якій формі протистояв, протистоїть і буде протистояти російській агресії і боротися за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом».

Рефат Чубаров — український кримськотатарський політик і громадський діяч. Був народним депутатом України III—V, VIII скликань. Є головою Меджлісу кримськотатарського народу та заступником Голови Ради представників кримськотатарського народу. 

Нагадаємо, у грудні 2019-го голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова понад три години утримували румунські прикордонники в аеропорту Бухареста, попередньо забравши у нього паспорт.

Поділитись: