В Офісі президента занепокоєні тим, що Нацполіція Києва та Служба безпеки проводили обшуки в музеї Революції гідності чітко напередодні річниці початку Майдану.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ОП.

Там наголосили, що річниця початку Майдану «завжди викликає емоції» та «переживається гостро». Мовляв, для мільйонів українців «ще й досі живі ті відчуття, які були під час Майдану», тож будь-яка необережність зараз може сприйматися як виклик цінностям Майдану.

«Невже було обов’язково саме зараз проводити ці обшуки, навіть якщо слідство вважає їх потрібними? Зрозуміло, що це точно не сприяє суспільній злагоді у державі. А правоохоронці повинні враховувати й такі речі, коли немає термінової необхідності для слідчих дій», — зазначили в ОП.

Окрім того, у президента зазначили, що за своїм змістом питання про сьогоднішні події в Музеї зводиться до конкретних та чітких документальних речей. Згідно з повідомленнями правоохоронців, йдеться про підозру щодо посадовців Музею у розкраданні коштів.

«Якщо гроші справді розтрачені, якщо дійсно було зловживання службовим становищем, то це легко довести. А отже, всі все побачать. У цьому має бути чіткий правовий шлях, тому що будь-яке цивілізоване суспільство зацікавлене в коректному виконанні законів задля запобігання правопорушенням у державі», — зазначили в ОП.

Там наголошують, що емоцій у ці дні щороку й так дуже багато, тому не варто «штучно додавати нових». Особливо не слід це робити «шляхом добре відомих політичних спекуляцій».

 «Ми всі зацікавлені у правді та злагоді. Цим, власне, й мають завершитися сьогоднішні події навколо Музею Революції гідності – чітким юридичним висновком», — додали в Офісі президента.

Що відомо про обшуки?

Як кажуть у музеї, обшуки відбулися в приміщенні музею та у квартирі директора Ігоря Пошивайла. Він розповів, що слідчі вилучили носії інформації, зокрема жорсткий диск, де зберігалася вся інформація про музей, та документацію з фінансово-господарської діяльності.

Правоохоронці пояснили, що проводили обшуки в музеї через підозру у зловживанні службовим становищем посадовцями музею. Їх підозрюють у розкраданні понад 110 млн гривень. Слідчі відкрили кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 — зловживання службовим становищем, за якою посадовців підозрюють у розкраданні коштів на меморіал Небесної Сотні.

Меморіал Героїв Небесної Сотні

Його мають звести над Майданом Незалежності, а саме — на ділянці вулиці Інститутської, яку тепер називають алеєю Героїв Небесної сотні.

У лютому 2018 року обрали переможців відкритого архітектурного конкурсу. Відкрити меморіал планували у 2019 році, але генпрокуратура заявила, що під час розслідування справ Майдану на території будівництва виникла потреба провести додаткові слідчі експерименти щодо розслідування протестувальників.

Улітку 2018 року Генпрокуратура наклала арешт на ділянку, де мав би бути меморіал. Ігор Пошивайло на брифінгу розповів, що гроші підряднику перерахували, адже планувалося відкриття у 2019 році, але через арешт ділянки цього досі не сталося.

Поділитись: