Далекобійна зброя для України та відповідь Туска на пропозицію зустрічі із Зеленським: головне за 22 лютого

Далекобійна зброя для України та відповідь Туска на пропозицію зустрічі із Зеленським: головне за 22 лютого

Німецький Бундестаг схвалив передачу далекобійної зброї для України. Польський прем'єр—міністр заявив, що зустріч урядів України та Польщі відбудеться 28 березня у Варшаві. Зібрали головні новини за 22 лютого 2024 року.

Далекобійна зброя для України

Оновлено. Німецький парламент проголосував за надання Україні «необхідних далекобійних систем озброєння та боєприпасів» для ударів по стратегічних об'єктах у далекому тилу росіян.

За словами народного депутата Єгора Чернєва, формулювання про «зброю далекої дії» у тексті законопроєкту — це «езопова політична мова», а йдеться саме про ракети Taurus.

Тепер цей законопроєкт має підписати німецький канцлер Олаф Шольц. Речник уряду Німеччини Штеффен Хебештрайт заявив, що Шольц підтримує пропозицію про постачання Україні систем озброєння більшої дальності, але, як і раніше, відкидає ідею про передачу саме крилатих ракет Taurus.

Відповідь Туска на пропозицію Зеленського зустрітися на кордоні

Прем'єр Польщі Дональд Туск заявив, що зустріч урядів Польщі та України відбудеться 28 березня у Варшаві.

Тим часом польська влада вирішила внести до переліку критичної інфраструктури прикордонні переходи з Україною, визначені ділянки доріг і залізничних колій. Це має допомогти розблокувати рух транспорту.

За словами Туска, рішення про оновлення переліку є питанням «найближчих кількох годин».

Законопроєкт про демобілізацію строковиків

Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд до Верховної Ради законопроєкт про зміни щодо термінів строкової військової служби.

Згідно з документом, військовослужбовці строкової служби, термін яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються з військової служби в запас «у терміни, визначені указом президента».

Безпекова угода з Данією

Данія уклала угоду про безпекові зобов'язання перед Україною на наступні 10 років. Країна стала першою серед скандинавських держав, яка уклала з Києвом такі домовленості.

Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен та міністр оборони Данії Троельс Лунд ПоульсенУряд Данії

Згідно з угодою, у разі будь-якого нового вторгнення росії в Україну негайно активується механізм консультацій із Києвом. Також Данія взяла на себе низку інших зобов'язань.

Крім того, Міністерство оборони Данії оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на 1,7 мільярда данських крон (близько 228 мільйонів євро). Він передбачає боєприпаси для артилерії та ППО, безпілотники й допомогу в розмінуванні.

Інші важливі новини за день

  • Рада підтримала законопроєкт про соцзахист військових та поліціянтів.
  • Україна отримає перші винищувачі F-16 від Данії влітку.
  • Іспанські спецслужби вважають, що до смерті пілота Кузьмінова причетна росія — El Pais.
  • Рада підтримала «прозорість» місцевих рад. Повинні будуть публікувати відеозаписи сесій та вести облік майна громади.
  • У невизнаному «Придністров'ї» скликають «з'їзд депутатів». Там можуть звернутись до путіна щодо «приєднання» до рф.
  • Велика Британія надішле Україні ще 200 ракет Brimstone.