Уряд Швеції планує запровадити новий податок на пластикові пакети з 2020 року. Після схвалення цієї ініціативи вартість пластикового пакета у країні може зрости до 7 шведських крон (20 гривень).

Про це повідомляє шведське SVT.

Зокрема, відповідно до пропозиції уряду, планують запровадити податок у розмірі 2,8 євроценти за тонкий пакет та 28 євроцентів за стандартний, товстіший пакет.

У шведському уряді сподіваються, що після запровадження цього податку більшість шведів замисляться над придбанням багаторазової сумки для походів у магазини. Також запровадження нового податку має сприяти досягненню мита ЄС щодо використання щонайбільше 40 пакетів кожною людиною щороку.

Новий податок не будуть застосовувати до багаторазових пластикових пакетів, сміттєвих пакетів та пакетів для заморожування продуктів.

Економічний ефект від нового податку оцінюють у 2,9 мільярда шведських крон (8,11 мільярда гривень).

Напередодні українців закликали долучитися до акції «День без поліетилену», який відбудеться 3 липня 2019 року.

Раніше Чилі стала першою державою у Латинській Америці, де офіційно заборонили поліетиленові пакети для комерційного використання.

Раніше повідомлялося, що мережа кав’ярень Starbucks планує до 2020 року припинити використання пластикових соломинок у напоях, як крок до всесвітньої кампанії із захисту природи від пластику.

Нагадаємо, що в Індії оштрафували McDonald's та Starbucks через використання пластику.

McDonald’s заявив, що замінить пластикові соломинки на паперові у Британії та Ірландії.

Єврокомісія може заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошти за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання.

Поділитись: