Директор Національного антикорупційного бюро повідомив, що направив скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення українського суду про штрафування його за незадекларований відпочинок у Рівненській області.

Про це він сказав в етері програми «Мокрик По Живому» на hromadske.

За словами Ситника, справа у суді вже понад місяць.

«Були очевидні дії щодо тиску на суддів. Ми маємо норму в законі, в адміністративному кодексі, що в разі визнання певних порушень, а вони безумовно є і наведені в моїй заяві до Європейського суду, то це є підставою для перегляду рішення», — сказав директор НАБУ.

Він додав, що подібних справ проти нього багато і вони є політично вмотивованими.

«Це може бути небезпечним прецедентом, тому що достатньо взяти суддю ручного і просто надавити на нього. Для майбутнього директора НАБУ чи НАЗК це завжди може бути ризиком, що у разі ухвалення певних рішень, які не сподобаються особам, що мають адмінресурс, медійний ресурс, достатньо просто скласти якийсь протокол, придумати його і провести через суд», — каже Ситник.

У вересні 2019 року Сарненський суд Рівненської області визнав директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника винним в адміністративному порушенні під час відпочинку в Рівненській області та присудив штраф.

Очільника НАБУ винним у вчиненні адмінправопорушення за ч. 1 ст. 172-5 КУпАП (порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків).

Також Ситника зобов’язали сплатити штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн) з конфіскацією подарунків у дохід держави.

У грудні на підставі цього рішення Ситника внесли до Єдиного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.

Поділитись: