Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник пояснив, що прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не можуть погоджувати усі розслідування, які приносять детективи НАБУ, але мають пояснювати причину відмови.

Про це Ситник заявив під час засідання антикорупційного комітету Верховної Ради.

«Я завжди казав, що прокурор не може погоджувати усе, що несе детектив, але детектив має розуміти відмову. Задача детектива провести розслідування, переконати прокурора, що він зібрав достатньо доказів. Але чомусь про відсутність результату постійно закидають нам», — наголосив директор бюро.

Крім того, Ситник підкреслив, що директор НАБУ має дуже обмежені повноваження, а  «основною дієвою особою є керівник слідчого підрозділу».

Своєю чергою, керівник САП Назар Холодницький наголосив, що «прокурор погоджує лише ту підозру,  де достатньо доказів».

«Я радий, що директор НАБУ визнав обмеження своїх повноважень. Але не потрібно тоді коментувати обшуки і гвалтувати прокурорів для підписання підозри. А коли ми потім просимо надати охорону прокурорам у справі Труханова — кажуть, що не мають людей. Це є результатом того, що коли вигідно — підтримуємо, ні — не підтримуємо», — наголосив очільник САП.

Раніше у команді новообраного президента України Володимира розповіли про перші антикорупційні кроки, зокрема йшлося перезапуск НАЗК і САП та створення органу фінрозслідувань.

5 березня послиня США в Україні Марі Йованович заявила, що для цілісності антикорупційних інституцій необхідно замінити керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

А 29 січня СБУ закрила провадження проти Холодницького за підозрою в розголошенні даних досудового розслідування.

Нагадаємо, 30 березня 2018 року голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара».

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

У липні того ж року Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів після розгляду справи щодо звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти його. Глава САП отримає догану.

На засідання Комісії прийшли антикорупційні активісти. Вони вимагали звільнити Холодницького через закриття справи щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря, а також розголошення таємниці слідства Холодницьким та перешкоджанні роботі НАБУ, про що свідчать аудіозаписи, опубліковані Бюро.

У США заявили, що Холодницький мав би піти з посади для збереження репутації САП.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile