Ситник продовжує працювати директором НАБУ попри те, що його призначення нещодавно назвали незаконним

Артем Ситник продовжує працювати директором Національного антикорупційного бюро, бо, як він пояснює, визнання його призначення незаконним не означає припинення повноважень чи звільнення.

Про це в інтерв'ю «Радіо Свобода» розповів директор НАБУ Артем Ситник.

Трохи контексту: 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро.

За словами Ситника, його робота в НАБУ не змінилася. Він також додав, що рішення суду не було несподіванкою для нього.

«Частково ми для себе знайшли відповіді в плівках, які стосуються Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК)... Сказати, що ми здивовані цим рішенням — не здивовані. Водночас потрібно відзначити, що це вперше в історії України Конституційний суд розглянув питання конституційності не нормативного документа, а акту індивідуальної дії», — сказав Ситник.

Він пояснює, що рішення суду не тягне за собою юридичних наслідків, бо акт індивідуальної дії вичерпується моментом його виконання. Тобто указ президента видали, а після того, як Ситник приступив до виконання повноважень, указ фактично вичерпав свою дію. Скасування указу не означає припинення повноважень чи звільнення.

Ситник в.о директора?

В Офісі президента, коли відреагували на рішення суду, заявили, що очікують «ефективної роботи від виконувача обов'язків директора» до проведення конкурсу на посаду нового керівника.

Ситник каже, що в.о. може бути один із заступників, якщо відсутній директор, але наразі директор на місці.

«Я не у відрядженні, не на лікарняному, не у відпустці. Виконую обов'язки на сьогодні я», — наголосив Ситник.

Через те, що суд визнав неконституційним рішення президента про призначення директора НАБУ, президент не може і звільнити його. Так, Ситник каже, що парламент має внести зміни до відповідних документів чи внести зміну в Конституцію, щоб врегулювати питання про призначення та звільнення директора НАБУ.

Кому заважає Ситник?

Оскаржували указ про призначення Ситника народні депутати — всього 51 парламентар. Серед них і такі, як Олександр Дубінський, Максим Бужанський та Олександр Куницький від «Слуги Народу», які входять до так званої групи «К» (Коломойський). А НАБУ, до слова, веде розслідування щодо Ігоря Коломойського.

Сам Ситник прямо говорив, що Коломойський хоче його звільнення через справи ПриватБанку і Укрнафти, збитки держави у яких перевищують 10 мільярдів гривень.

«Тому очевидно, що продовження олігарха у парламенті постійно робить якісь там гучні заяви, певні спроби, от зараз є звернення до Конституційного суду», — сказав тоді Ситник.

Є серед авторів подання і велика кількість депутатів від «Опозиційної платформи — за життя», зокрема і Віктор Медведчук, Ілля Ківа.

Серед слуг у списку голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев, а також Юрій Корявченков, ака «Юзік».

Оновлено: через деякий час після виходу новини на сайті КС з'явився текст рішення.

Як призначали Ситника?

Новостворене НАБУ отримали першого і поки єдиного директора у квітні 2015 року. Тоді Артему Ситнику було 35 років, його називали «темною конячкою» відбору. Він вже мав 10 років досвіду роботи в прокуратурі, але під час президентства Януковича пішов з органів і працював у приватних юридичних фірмах.

Створення НАБУ було однієї з вимог Міжнародного валютного фонду та Європейської комісії для запровадження безвізу з Євросоюзом. Закон про створення Бюро Рада ухвалила у жовтні 2014 року. У січні 2015 року вперше в історії України було оголошено відкритий конкурс на посаду директора НАБУ, на який подали документи 186 людей. В ньому і переміг Ситник.