Скасування акредитацій у Раді: голова профільного Комітету підозрює, що заборонити працювати хотіли конкретним медіа

Голова Комітету Верховної Ради зі свободи слова, народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» Нестор Шуфрич підозрює, що масове скасування журналістам акредитацій у парламенті могли влаштувати, щоб заборонити працювати конкретним людям.
Про це він сказав в етері програми «Мокрик По Живому».
Депутат переконує, що хоч і його Комітет зі свободи слова скасовував ці акредитації, провина лежить на пресслужбі Ради, яка подала список, а депутати їй довірилися.
«Є підозра, що було бажання скасувати акредитацію комусь окремому. Я доручив розібратися з цим питанням, поки відповіді немає. Саме через кого внесли цей список. У мене є підозра, що це зробили, аби комусь конкретному скасувати акредитацію… стосовно 3-4 конкретних журналістів», — каже Шуфрич.
Водночас він не уточнив, від кого могла йти така ініціатива. Каже, що попросив розібратися й чекає відповіді.
Що сталося?
28 жовтня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова заборонив низці журналістів, зокрема «Слідства.Інфо», відвідувати свої засідання та позбавив їх акредитації.
Головна редакторка «Слідства.Інфо» Анна Бабінець тоді повідомила, що в листі зазначається, що видання нібито не відповіло на запит комітету щодо матеріалів про висвітлення його діяльності, а власний моніторинг комітету «не підтвердив наявність публікацій щодо діяльності Верховної Ради».
У коментарях Бабінець заперечила, що «Слідство.Інфо» не пише про Верховну Раду, як приклад вона зокрема нагадала розслідування про румунське громадянство депутата Олександра Дубінського. Врешті це визнали й у Комітеті.
Наступного дня в Апараті Верховної Ради скасували рішення про позбавлення акредитації журналістів і вибачилися.
- Поділитися: