Повне виконання вимог мітингарів щодо скасування акцизного податку при розмитненні автомобілів на єврономерах є неможливим.

Про це в інтерв’ю Громадському заявив співавтор закону, що запроваджує новий порядок розмитнення авто, народний депутат Олександр Кірш.

«Ці вимоги нереальні. Чесно кажучи, мені здається, що це не реальні водії авто (протестувальники під будівлею Верховної Ради — ред.). Це скоріше ті, хто не хоче взагалі платити податки, тобто або бандити, або ті, хто паразитує на державі», — заявив він.

Депутат додав, що для того, аби скористатися пільгою у 50% при розмитненні авто за новими правилами протягом перших 90 днів дії закону, власникам авто на єврономерах достатньо буде лише подати заяву на розмитнення, а не розмитнювати машини загалом.

«Хто захоче, той встигне (розмитнити авто — ред.), тим більше, що акцизи знизили для всіх. Якщо буде проблема в тому, що заяву подали, але не встигли оформити, то це все буде вирішуватись у технічному порядку достатньо швидко», — зазначив Кірш.

Нагадаємо, що 8 листопада Рада ухвалила закон про спрощення процедури розмитнення ввезених автомобілів. За відповідне рішення проголосувало 250 депутатів.

Кошти від розмитнення автомобілів за новою схемою спрямують до Пенсійного фонду.

Для розрахунку акцизу, цю суму потрібно буде помножити на кількість років з року наступного після виробництва авта на коефіцієнт об’єму двигуна (об’єм двигуна в кубічних сантиметрах, що ділиться на 1000). Для прикладу, вартість розмитнення Nissan Juke 2012 року з об'ємом двигуна 1600 кубічних сантиметрів складатиме 400 євро (50 (базова ставка)× 1,6 (об'єм двигуна) × 5 (років)).

Крім цього, Рада запровадила «знижку» на розмитнення за новою формулою у розмірі 50%. Спочатку пропонували зробити «знижку» протягом перших 60 днів, але під час пільговий термін вирішили збільшити до 90 днів. Вона діятиме для тих, хто вже ввіз авто та планує ввозити, протягом трьох місяців від дня з набуття законом чинності (це станеться, коли президент підпише його).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Затори в центрі Києва через авто на єврономерах: за що стоять мітингарі

Рада ухвалила даний закон у першому читанні 13 липня. Тоді його підтримало 265 депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Три питання про «євробляхи»: чому протестують власники нерозмитнених авто? 

11 липня водії автомобілів на єврономерах у межах «Акції за захист і доступне розмитнення» заблокували центр Києва. Учасники протестів заявили, що акція буде безстроковою.

Раніше очільниця комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна («БПП») зареєструвала у парламенті законопроекти, що зменшують акцизи на розмитнення автомобілів, зареєстрованих в інших держава.

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

22 жовтня стало відомо, що Верховний суд України не побачив правопорушення у користуванні автомобілем з іноземною реєстрацією на постійній основі в Україні та скасував штраф у розмірі 8500 гривень.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile