У Києві три сквери отримають нові назви — імені журналіста Павла Шеремета, оперного співака Мусліма Магомаєва та німецького міста Мюнхен.

На перетині вулиць Рейтарської та Стрілецької з’явиться сквер імені журналіста Павла Шеремета (31 січня 2019 року ділянці надали статус скверу). У КМДА зазначили, що пропозицію про створення скверу імені Шеремета підтримав колектив видання «Українська правда» (у якому він працював) та обговорили з представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Також ділянка на перехресті вулиці Січових Стрільців та проспекту В'ячеслава Чорновола стане сквером імені Мусліма Магомаєва.

«Підтримано пропозицію щодо присвоєння скверу ім'я оперного та естрадного співака, композитора, народного артиста Мусліма Магомаєва, земельній ділянці на перехресті вулиць Січових Стрільців та проспекту В'ячеслава Чорновола за поданням посольства Азербайджанської республіки в Україні», — зазначили в КМДА.

Також в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА повідомили, що сквер на перетині вулиць Зоологічної та Дегтярівської називатиметься Мюнхенським.

Нагадаємо, в кінці грудня минулого року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що коло підозрюваних у виконанні вбивства журналіста Шеремета звузилося вдесятеро.

Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми.

Убивство журналіста Павла Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.

З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста.

Попри вимоги журналістів, у день других роковин вбивства Шеремета публічного звіту про хід розслідування правоохоронці не надали.

/Марко Погуляєвський

Поділитись: