Sky News запросив на етер чоловіка та жінку обговорити мізогінію. Виявилося, що йому заплатили більше, ніж їй

Мойя Лотіан-Маклін та Коннор Томлінсон в етері SkyNews
Мойя Лотіан-Маклін та Коннор Томлінсон в етері SkyNewsСкриншот

Чоловік і жінка, яких запросили на телеканал Sky News обговорити мізогінію та гендерну різницю в оплаті праці, дізналися в прямому етері, що йому заплатять за дискусію більше, ніж їй.

Про це пише Business Insider.

Журналістка Novara Media Мойя Лотіан-Маклін вела дискусію на тему мізогінії з консервативним кореспондентом GB News Коннором Томлінсоном.

У певний момент під час суперечки Лотіан-Маклін зауважила, що їй набридло приходити на телевізійні програми, щоб обговорювати мізогінію. Томлінсон іронічно відповів: «Мені дуже шкода, що ви втомилися від того, що вам платять за етер».

Лотіан-Маклін відреагувала здивовано: «Тобі за це платять? Мені за це не платять. Вам за це платять?» Запитання залишилося без відповіді.

Жінка додала: «Мені не платять за це інтерв'ю. Я прийшла, тому що хотіла поговорити про проблему мізогінії та деградації жінок у суспільному житті».

Пізніше журналістка пояснила в X (Twitter), що їй справді платять за деякі виступи у ЗМІ, але вона не вимагає гонорарів «за нібито 10-хвилинні інтерв’ю».

Вона додала, що звичайна плата Sky News за інтерв’ю — і те, що їй спочатку пропонували — становить 75 фунтів стерлінгів (3,3 тисячі грн). Але виявилося, що Томлінсону платили 200 фунтів (8,9 тисячі грн).

Телеканал згодом перепросив у Лотіан-Маклін і збільшив їй гонорар до 200 фунтів. Жінка пообіцяла пожертвувати ці гроші благодійній організації Beyond Equality, «яка проводить освітні програми, навчаючи молодих чоловіків відкидати патріархальну культуру на користь позитивної маскулінності».

Лотіан-Маклін і Томлінсона запрошували на Sky News, щоб обговорити мізогінію з боку телеведучого Лоренса Фокса, якого нещодавно звільнили з GB News за принизливі коментарі про журналістку Аву Еванс. Той казав, що жоден «чоловік, який поважає себе», ніколи не «лізе в ліжко» з Еванс.

«Цю маленьку жінку день за днем ​​годували гнобленням, починаючи з брехні про гендерну різницю в оплаті праці», — казав Фокс.

Гендерний розрив в оплаті праці

Це форма дискримінації, коли жінки отримують менший заробіток, обіймаючи аналогічні з чоловіками посади.

Частково причиною гендерного розриву в оплаті є те, що жінки частіше роблять перерву в кар'єрі, щоб завести дітей, або взагалі шукають низькооплачувані посади через те, що ті мають гнучкий графік роботи, який можна поєднувати з вихованням дітей. Але це не єдина причина — на гендерний розрив також впливають упередження та дискримінація, які базуються на тому, що саме чоловік має утримувати родину, тому жінка може заробляти менше. Також жінки побоюються просити про підвищення.

У Великій Британії, де й відбувся інцидент зі Sky News, гендерна різниця в оплаті праці з часом повільно зменшувалася, але все ще існує, свідчать дані Управління національної статистики країни. Так, гендерна різниця в оплаті праці для штатних працівників у цій країні становила 8,3% у 2022 році.

В Україні різниця між зарплатами чоловіків та жінок зменшилася за останні сім років. У 2015 році розрив становив 26%, а зараз — 18,6%, розповіла нещодавно перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко.