Речник Путіна Дмитро Пєсков заперечив слова президента Білорусі Олександра Лукашенка про начебто втручання у внутрішні справи країни, яке здійснюється через вкидання «жахливих фейків».

Про це передає TUT.BY.

«Тут можна відповісти однозначно, що Російська Федерація ніколи не втручалася, не втручається і не збирається втручатися в будь-які електоральні процеси, тим більше ті, що відбуваються в нашого союзника — Білорусі», — сказав Пєсков.

Коментуючи питання про можливість розслідування за фактом заяв Лукашенка, речник Путіна додав, що Кремль не отримував жодних офіційних повідомлень від білоруської сторони щодо втручання у вибори.

«А що стосується розслідування, то ми, слава богу, не у Вашингтоні живемо», — заявив Пєсков.

Нагадаємо, раніше Лукашенко заявив, що проти нього з Росії та Польщі поширюють «жахливі фейки». За його словами, за цим стоять «ляльководи», які керують його конкурентами на прийдешніх президентських виборах і підштовхують його до нечесної політичної гри.

Раніше в Білорусі відбулися масові акції на підтримку опозиційних кандидатів. Влада країни затримала одного з найвідоміших опозиціонерів Миколу Статкевича та низку інших критиків Лукашенка.

Після мітингів Лукашенко заговорив про «майданутих» у Білорусі, що влаштовують акції протесту, і заявив, що ніяких «майданів» у країні не буде. А ще прийняв рішення про відставку попереднього складу уряду і вже через день призначив новий.

Одного з конкурентів Лукашенка на виборах, Віктора Бабарика, арештували разом із сином Едуардом. Їм обом пред'явили звинувачення та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня. У них візьме участь і чинний президент Олександр Лукашенко. Він балотується вже на шостий термін.

Поділитись: