Слідчі ДБР прийшли з обшуками до голови КСУ Тупицького ㅡ ЗМІ
Слідчі Державного бюро розслідувань прийшли з обшуками за місцем проживання голови Конституційного суду України.
Про це пише «Дзеркало тижня» з посиланням на джерела у ДБР та відповідну ухвалу Печерського райсуду, а також «Українська правда» з посиланням на «поінформованого співрозмовника».
«Дзеркало тижня» зазначає, що слідчі прийшли до Тупицького о 6 ранку 13 травня. За даними ЗМІ, обшуки проводились у присутності самого судді Тупицького, його дружини, двох малолітніх дітей і адвоката.
Зазначається, що обшуки проводять з «метою виявлення відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також з метою встановлення розшукуваних осіб».
Водночас у постанові не вказується зміст доказів, оскільки клопотання обмежене таємницею досудового розслідування. Судове засідання, на якому було ухвалене рішення про обшуки, також проводилося в закритому режимі.
Ми звернулись по коментар до ДБР, але на час публікації відповіді не було.
Справа Тупицького
У січні ДБР повідомило про підозру Тупицькому за ч. 2 ст. 384 та ст. 386 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання показань).
До того, у грудні 2020 року, журналісти програми «Схеми» опублікували «плівки Тупицького», які свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Він також нібито вмовляв одного з фігурантів справи не свідчити проти нього та іншого причетного до справи судді.
Після цього Тупицького викликали до Офісу генпрокурора. Він не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.
Того ж грудня 2020-го президент Володимир Зеленський видав указ про відсторонення Тупицького на два місяці з посади судді Конституційного суду, а пізніше скасував указ президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Тупицького.
За законом повноважень звільняти суддів КСУ у президента немає, це можуть зробити лише самі судді цього суду. Сам Тупицький оскаржує указ Зеленського у Верховному Суді, а група народних депутатів від «Європейської Солідарності» та «Батьківщини» звернулась до КСУ з вимогою визнати такі дії президента незаконними.
- Поділитися: