УКРАЇНА

Глава Нацполіції припускає встановлення слідчими осіб фігурантів вбивства Шеремета – звіт журналістів

12 липня, 2017 13:45
УКРАЇНА/Глава Нацполіції припускає встановлення слідчими осіб фігурантів вбивства Шеремета – звіт журналістів
Зберегти
Вигляд
Князєв висловив припущення, що слідчі знають, хто ці особи, але він не міг розголошувати деталі журналістам, оскільки це могло б спонукати їх до переховування чи втечі.

Глава Національної поліції Сергій Князєв висловлює припущення, що слідчі у справі вбивства журналіста Павла Шеремета встановили особи двох осіб (за даними офіційного слідства, це чоловік і жінка), що їх зафіксувала камера відеоспостереження, і які ймовірно заклали бомбу під авто.

Про це йдеться в Спеціальному звіті Комітету захисту журналістів (CPJ) «Відмова від правосуддя: розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів».

«Змушений під час квітневого інтерв’ю зі мною надати більше інформації про цю пару, Князєв висловив припущення, що слідчі знають, хто ці особи, але він не міг розголошувати деталі журналістам, оскільки це могло б спонукати їх до переховування чи втечі», – пише один з авторів звіту Крістофер Міллер, американський репортер, що працює в Києві.

У свою чергу, екс-очільниця Нацполіції Хатія Деканоідзе заявила, що «має певні сумніви щодо ідентифікації слідчими осіб, причетних до злочину, та висловила припущення, що Князєв просто робив вигляд, наче його команда володіє значно більшим обсягом інформації, ніж було оприлюднено, щоб не здаватися некомпетентним».

Вона також додала, що обсяг інформації, представленої 8 лютого, не перевищував обсяг доказів, зібраних слідством на момент її відставки в листопаді 2016 року.

У звіті також йдеться про те, що відповідаючи на запитання про стверджувану некомпетентність слідчих, глава департаменту з комунікацій поліції розповів CPJ, що розслідування складне, і дані не можуть бути оприлюднені, щоб не завдати шкоди слідству.

Громадське транслювало заяву Комітету захисту журналістів з Українського кризового медіа центру – наживо.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

З самого моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Проте 8 лютого 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провів прес-конференцію щодо перебігу розслідування вбивства Шеремета.

Таким чином, на сьогоднішній день слідство розглядає 5 версій скоєння вбивства журналіста. Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайт,наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного.

10 травня журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Зауважимо, що у жовтні 2016-го журналісти «Української правди» опублікували матеріал, в якому навели факти і представили документи, в яких йдеться про стеження за редакцією, до якого за їхніми свідченнями, були причетні українські правоохоронні органи.

У відомстві Авакова, заявили, що перевірили ці заяви і факт стеження за журналістами з боку спецслужб заперечують.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини