Слідчий комітет Білорусі відпустив після допиту журналістів порталу про нерухомість Realt.by Ігора Хмару, Марію Сороку, Олену Масловську і головного редактора видання Владислава Кулецького, яких затримали 8 серпня.

Слідчий комітет Білорусі відпустив після допиту журналістів порталу про нерухомість Realt.by Ігора Хмару, Марію Сороку, Олену Масловську і головного редактора видання Владислава Кулецького, яких затримали 8 серпня.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Зазначається, що всі представники ЗМІ дали підписку про нерозголошення.

Своє звільнення Хмара підтвердив у Facebook.

Водночас досі немає інформації про редактора сайту «Білоруси і Ринок» Олексія Жукова, якого білоруські силовики також затримали 8 серпня.

Нагадаємо, 8 серпня у Мінську правоохоронці провели обшуки в журналістів ще трьох видань.

Після затримань білоруських журналістів на захист медіа став Брююсель. Представниця ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні закликала Мінськ звільнити затриманих журналістів.

«Такі дії суперечать заявленій політиці Білорусі про демократизацію та її міжнародним зобов’язанням. Повага основних прав і свобод, включно з свободою вираження і свободою ЗМІ повинна бути збережена», — сказала вона.

Крім цього, звільнити журналістів закликали правозахисні білоруські громадські організації.

Білоруська асоціація журналістів вимагає негайно звільнити затриманих і забезпечити доступ інших журналістів TUT.BY і БелаПАН до робочих місць.

Нагадаємо, 7 серпня білоруські силовики затримали на три доби журналісток TUT.BY Галину Власик, Марину Золотову та Анну Калтигіну. Також Слідчий комітет затримав журналістку видання «БелаПАН» Тетяну Коровенкову.

Їх підозрюють у несанкціонованому доступі до інформаційної стрічки державного агентства БелТА.

Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох журналістів цих видань.

7 серпня Слідчий комітет Республіки Білорусь поширив інформацію про порушення кримінального провадження за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з особистої зацікавленості, що спричинила заподіяння істотної шкоди). У межах цієї справи у редакціях TUT.BY і «БелаПАН», а також газети «Наука» пройшли обшуки. Журналісти не змогли потрапити на свої робочі місця. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обшуки в білоруських ЗМІ: «Свобода думки в редакції — це кілька хвилин, доки їде ОМОН»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile