Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти 15 суддів Конституційного суду України.

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти 15 суддів Конституційного суду України.

Про це повідомляється на сайті СК РФ.

Зазначається, що справу порушено проти суддів КС України, які визнали неконституційною «декларацію про незалежність» Автономної Республіки Крим.

Російське слідство вважає, що це рішення є «дискримінаційним» та порушує основний принцип міжнародного гуманітарного права — права народу на самовизначення.

У повідомленні йдеться, що СК РФ порушив кримінальні провадження проти Юрія Бакуліна, Василя Бринцева, Сергія Вдовиченка, Михайла Гультая, Михайла Запорожця, Олександра Литвинова, Миколи Мельника, Сергія Саса, Олега Сергійчука, Ігоря Слиденка, Петра Стецюка, Олександра Тупицького, Наталії Шаптали, Станислава Шевчука і Віктора Шишкина.

Раніше Україна повідомила про підозру главі Конституційного суду РФ Валерію Зорькіну. Глава КС РФ в одному з інтерв'ю зізнався, що «фактично судді виготовили кінцевий документ упродовж двох годин, що є безпрецедентним випадком для вищої юридичної інстанції Росії», а поспіх із прийняттям рішення «диктували події» та «прохання президента».

Головна військова прокуратура продовжує досудове розслідування за фактом розв’язання та ведення представниками влади і Збройних Сил РФ агресивної війни проти України, а також вчинення інших злочинів, що призвели до окупації Криму. 

Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Ані «референдум», ані «приєднання» Криму до Росії в світі не були визнані. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анексія Криму готувалася ще в 2004 році — екс-«очільник» Севастополя

Поділитись: