У слідства є інформація про грошову винагороду, яку обіцяли за вбивство Аміни Окуєвої та її чоловіка Адама Осмаєва. 

Про це в інтерв’ю hromadske заявила мати загиблої Аміни — Ірина Камінська.

«Є записи цього всього, де встановлені голоси, які це все обговорюють. Але я не вдаюсь в ці деталі. Я не хочу цього знати. Нехай цим займаються люди, в чиї обов’язки це входить», — сказала вона. 

Камінська також розповіла, що одразу після затримання підозрюваного Ігоря Редькіна вона зустрічалась з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим та начальником поліції Київщини Андрієм Нєбитовим.

«Ми говорили з Арсеном Борисовичем і він сказав, що для нього це справа честі. Аваков пообіцяв, що не буде ніякого впливу, перша (замах на Окуєву та її чоловіка у червні 2017 року — ред.) та друга (повторний замах, коли Окуєву вбили — ред.) справи будуть розслідуватися далі», — сказала вона. 

Раніше у коментарі hromadske депутат Верховної Ради 8-го скликання Ігор Мосійчук, помічницею якого була Аміна, та на якого також скоїли замах напередодні її вбивства, запевнив, що замовники відомі слідству.

«Вони ті ж, що замовляли і мене. За моєю інформацією, за вбивство Аміни пропонували 500 тисяч доларів, за моє вбивство також 500 тисяч доларів, за вбивство Адама — 1 мільйон доларів», — сказав він.

30 жовтня 2017 року автомобіль, у якому перебувала Аміна Окуєва з чоловіком Адамом Осмаєвим, розстріляли біля селища Глеваха Київської області. Аміна загинула. На третій рік розслідувань правоохоронці затримали першого підозрюваного у вбивстві — уродженця Дагестану Ігоря Редькіна. За даними слідства, його ДНК збігаються з тими, що виявили на зброї, з якої скоїли вбивство. Суд взяв його під варту на два місяці без можливості внесення застави.

Аміна Окуєва народилася в Одесі, деякий час жила в Москві та в Чечні. Після другої чеченської війни переїхала в Україну. Служила в лавах батальйону поліції «Київ-2». Одночасно була прессекретаркою «Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва». Окуєва також співпрацювала з кримськотатарським каналом ATR, де готувала авторську програму «Герої Кавказу», перший епізод якої показали одразу після її смерті.

Її чоловік Адам Осмаєв був керівником батальйону імені Джохара Дудаєва. У Росії його звинувачують у замаху на президента Володимира Путіна.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile