Слідство у справі побиття журналіста Громадського Дмитра Реплянчука поліцейськими проводиться поверхнево, необ’єктивно та без мети встановлення винних.

Слідство у справі побиття журналіста Громадського Дмитра Реплянчука спецпризначенцями поліції проводиться поверхнево, необ’єктивно та без мети встановлення винних.

Про це Громадському повідомила представниця журналіста у справі Людмила Лебідь.

За словами адвокатки, слідчий київської прокуратури, яка веде справу, досі не забрав результати судово-медичної експертизи. А у клопотанні адвокатки щодо одночасного допиту свідка відмовив.

«Розслідування проводиться формально та з ознаками заангажованості. Слідчий прокуратури не бажає проводити дії, спрямовані на встановлення істини у справі — доводиться усього добиватися через клопотання», — заявила Лебідь.

«Фактично він дублює аналогічну позицію керівництва поліції, які також проводили перевірку, але за результатами службового розслідування не встановлено винних осіб», — додала вона.

Службова перевірка МВС не встановила жодного винного у нападі на журналіста, підкреслює адвокатка. А один із ключових свідків у справі, поліцейський, який допомагав Реплянчуку безпосередньо під час нападу, засвідчив, що не бачив, як журналіста били.

«Обурює, що інцидент, за який керівництво МВС вибачалося і публічно обіцяло встановити винних насправді просто намагаються «зам’яти», — заявила шеф-редакторка Громадського Ангеліна Карякіна.

«Методи старої міліцейської корпоративності не змінюються — «нових» поліцейських, які дозволяють собі бити журналістів ногами, продовжують покривати усім відомством. Очевидно, збереження таких працівників для МВС куди цінніше, ніж закон та професійна честь», — наголосила вона.

«Очільник Нацполіції Князєв персонально обіцяв, що справу розкриють. Ми бачимо, чого варта така обіцянка. Але ми зробимо все можливе і не можливе для розслідування цієї справи — адже скільки можна терпіти ставлення до журналістів як до боксерської груші», — підкреслила виконавча директорка Громадського Катерина Горчинська.

Нагадаємо, 24 жовтня минулого року під час розблокування судової зали Святошинського районного суду Києва, де слухали справу лідера ОУН Миколи Коханівського, поліцейські у формі полку особливого призначення напали на журналіста Громадського Дмитра Реплянчука, вибили камеру з рук і нанесли кілька ударів по голові і тілу ногами. Тоді постраждали також журналісти агентства УНІАН та видання «Страна.ua».

Журналісти Громадського провели зустріч із заступником глави МВС Сергієм Яровим, який вибачився і пообіцяв розслідувати інцидент з побиттям працівників ЗМІ під час штурму Святошинського суду Києва спецпризначенцями.

Крім того, Міністерство інформполітики звернулось до ГПУ та СБУ через побиття журналістів у суді Києва.

Що сталося у Святошинському суді та за що судять очільника «Добровольчого руху ОУН» читайте в публікації Громадського. Як розглядають справу Коханівського: барикади в суді, штурм і побиття журналістів.

Поділитись: