Як розглядали справу Коханівського: барикади в суді, штурм і побиття журналістів
Поліція взяла штурмом заблоковане прихильниками Коханівського приміщення Святошинського суду.
У Святошинському районному суді Києва відбувається засідання з обрання запобіжного заходу лідеру «Добровольчого руху ОУН» Миколі Коханівському.
Дві інші зали цього суду — непридатні для експлуатації, адже напередодні прихильники лідера батальйону їх заблокували та повністю розтрощили, зірвавши засідання у справі.
Громадське коротко пояснює, що сталося у Святошинському суді та за що судять очільника «Добровольчого руху ОУН».
З чого все почалося?
21 жовтня у Києві поблизу станції метро «Академмістечко» поліція затримала Миколу Коханівського через стрілянину з пневматичного пістолета.
Дружина Коханівського Катерина у коментарі Громадському повідомила, що конфлікт стався між Коханівським та екс-командиром одного зі взводів «Правого сектору» Русланом Качмалою із позивним «Рем».
При цьому дозволу на зброю у Коханівського не було. Внаслідок інциденту Качмала дістав дотикові поранення у спину та ногу.
Суд після стрілянини
За 2 дні, а саме 23 жовтня, у Святошинському районному суді почали розглядати справу Коханівського через стрілянину і мали обрати йому запобіжний захід. У перерві засідання прихильники активіста заблокували залу суду, аби не допустити правоохоронців, які зобов'язані були б відвести його до ізолятора тимчасового тримання.
Коханівський у заблокованій залі суду вранці 24 жовтня Фото: Дмитро Реплянчук/ Громадське
Адвокат Коханівського заявляв, що підстави для тримання під вартою підозрюваного немає, «бо була невчасно вручена підозра». Прихильники лідера батальйону вимагали його відпустити.
Через ці сутички у залі засідання суддя ухвалила рішення перенести його на наступний день на 9:30 ранку.
Активісти ж вирішили залишитися у залі засідань до ранку та продовжували блокувати приміщення. Прихильники Коханівського побили вікна та пошкодили майно зали. Реакцією на це — правоохоронці застосували газ. Блокувальники вимушені були покинути будівлю, однак незабаром повернулися та почали повністю трощити меблі зали засідань.
Як прихильники Коханівського вночі розтрощили зал Святошинського райсуду — дивіться у фоторепортажі Громадського.
Погромлена зала засідань Святошинського суду, 24 жовтня Фото: Дмитро Реплянчук/ Громадське
Самі активісти при цьому заявляють, що представники правоохоронних органів їх «били та калічили».
У такому стані суд залишився до ранку 24 жовтня. Суддя Святошинського суду повідомив Громадському, що станом на 9 ранку були заблоковані дві зали засідань, а також порушена цілісність будівлі.
Штурм будівлі суду та затримання
Близько 10:15 поліція взяла штурмом заблоковане прихильниками Коханівського приміщення Святошинського суду. Правоохоронці розібрали барикаду на вході до зали засідань суду і почали затримувати тих, хто забарикадувався у приміщенні.
У результаті штурму заблокованого суду було затримано 30 людей, їх доставили до Шевченківського райуправління.
Самого Миколу Коханівського було переведено до іншої зали суду, де продовжився розгляд питання про обрання йому запобіжного заходу. Згодом з Коханівського зняли наручники та випустили з камери тримання під вартою у залі засідань, оскільки закінчився 72-годинний термін його попереднього затримання.
У підсумку Святошинський суд переніс засідання на 14:30 25 жовтня. При цьому самого Коханівського може не бути у суді. У свою чергу, обвинувачення просить для нього арешт терміном на 60 діб.
Під час штурму представники поліції особливого призначення побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука. При цьому журналіст заявляв, що є представником ЗМІ та показував посвідчення. Усі ці дії записувалися на камеру, яку правоохоронці розбили. Спецпризначенці також затримали та кілька разів ударили кореспондента УНІАН.
Згодом заступник глави МЗС Сергій Яровий пообіцяв розслідувати інцидент з побиттям журналіста Громадського під час штурму Святошинського суду Києва спецпризначенцями.
Крім того, у Мінінформполітики заявили, що звернулись до ГПУ та СБУ через побиття журналістів.
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
- Поділитися: