«Слідство.Інфо»: Богдан, Вовк і Портнов могли впливати на звільнення голови КСУ. Портнов це заперечує

Чиновник часів Януковича Андрій Портнов, колишній керівник Офісу президента Андрій Богдан і голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк могли впливати на процес звільнення голови Конституційного суду України Станіслава Шевчука. Останнього звільнили з посади у травні 2019 року.

Про це повідомляють журналісти-розслідувачі зі «Слідства.Інфо».

Розслідувачі отримали копії таємних записів розмов із кабінету голови ОАСК, відомі як «плівки Вовка». Так, журналісти дізналися, що навесні 2019 року Павло Вовк неодноразово спілкувався, ймовірно, із заступником керівника адміністрації часів президента Януковича Андрієм Портновим, який на той час був за кордоном, та адвокатом Андрієм Богданом, який тоді був у штабі ще кандидата в президенти Володимира Зеленського.

Розслідувачі зазначають, що Вовк та його співрозмовники в той час могли координувати звільнення Станіслава Шевчука з посади голови Конституційного суду. Окрім того, вони могли одночасно просувати скасування закону про люстрацію.

Зокрема, розслідувачі з посиланням на отримані записи вказують, що Вовк спершу радив одному зі своїх співбесідників не поспішати зі звільненням голови КСУ, але потім нібито змінив свою думку.

За кілька годин після розмови Вовка, ймовірно, з Андрієм Портновим судді Конституційного суду проголосували за звільнення Станіслава Шевчука.

Окрім того, через кілька днів після розмов, імовірно, з Портновим та Богданом сам Андрій Портнов повернувся до України. До того він 5 років перебував за кордоном.

Розслідувачі також увімкнули записи розмов колишньому начальнику Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергієві Горбатюку, який керував справою «плівок Вовка». Той зазначив, що «завдяки низці фактів, які були озвучені в розмовах, можна стверджувати, що одним зі співрозмовників Вовка був саме Андрій Портнов».

«Це і стиль його діяльності, і те, що він там залякує, і те, що він був за кордоном, і те, що він приїхав, і те, що зміна відбулася в Апеляційному суді», ㅡ цитує «Слідство.Інфо» Горбатюка.

Він також висловив припущення, що другим співрозмовником на ім'я Андрій, який фігурує на плівках, міг бути Андрій Богдан.

Нинішній голова КСУ Олександр Тупицький у коментарі «Слідству.Інфо» заявив, що Шевчука звільнили законно, і що він не спілкувався з Портновим, Богданом або Вовком щодо цього питання.

Портнов заявив, що інформація про його можливий вплив на Конституційний суд не відповідає дійсності. Колишній голова Офісу президента Андрій Богдан відмовився спілкуватися з журналістами, а голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк проігнорував офіційні запити з проханням про коментар.

Нагадаємо, 14 травня 2019 року голову Конституційного Суду Станіслава Шевчука відправили у відставку за результатами голосування. Підставою для звільнення Шевчука став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла в його роботі «системні та істотні порушення», зокрема «нехтування своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України».

Звільнення Шевчука сталося напередодні інавгурації президента Володимира Зеленського, саме глава Конституційного суду проводить інавгурацію і приводить президента до присяги. Новим головою КС одразу обрали Наталію Шапталу. Пізніше закінчився термін її повноважень, і вона подала заяву про відставку, суд її звільнив. 17 вересня 2019 року главою КСУ обрали Олександра Тупицького, який був заступником Шаптали.

А вже у жовтні Окружний адміністративний суд Києва поновив Станіслава Шевчука на посаді судді та голови Конституційного суду, після чого у КСУ було фактично двоє очільників.