Словаччина підтримує територіальну цілісність України та її євроатлантичний вибір, заявила президентка країни Зузана Чапутова, яка 16 вересня відвідала Київ з офіційним візитом.

Глава Словацької Республіки зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє сайт глави держави.

«Глибоко зворушений, що повернення миру в Україну пані Чапутова назвала особистою метою. Завершення війни та деокупація всіх українських територій ─ моя головна місія як Президента України. І ми дуже розраховуємо на вашу підтримку, дипломатичний і санкційний тиск усіх наших партнерів, зокрема Словаччини», ─ зазначив Зеленський.

Чапутова висловила сподівання, що обмін в’язнями між Україною та Росією та відновлення переговорів у «нормандському форматі» сприятимуть подальшому діалогу щодо конфлікту на Донбасі та деокупації Криму.

«Кожне вирішення конфлікту повинне ґрунтуватися на принципах міжнародного права та брати до уваги суверенітет і міжнародно визнані кордони. Це стосується Донбасу і Криму, Севастополя. Тому Словаччина, згідно з позицією ЄС, підтримує продовження санкцій проти Росії доти, поки не будуть виконані Мінські угоди і Україна не матиме контролю над своєю територією», ─ наголосила вона.

Зеленський додав, що покладає великі надії на головування Словаччини в ОБСЄ.

Раніше Зеленський закликав країни Заходу зберегти санкції проти Росії, назвавши їх «податком заради миру».

12 вересня ЄС продовжив санкції проти Росії за анексію Криму до березня 2020 року. Раніше заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила, що вважає подальше утримання санкції проти Росії малоймовірним.

Поділитись: