Владна партія «Слуга Народу» розкритикувала рішення Конституційного суду змінити форму провадження у справі, яка може скасувати низку антикорупційних норм.

Про це повідомляє пресслужба партії.

Так, на сьогоднішньому засіданні КС змінив форму провадження з усної на письмову, тобто тепер учасників справи не будуть заслуховувати, а лише в закритому режимі зачитають їхні письмові пояснення. КС мотивував таке рішення епідемією коронавірусу.

«Не забуваймо, що в цій справі залучені генпрокурор, голова Верховного суду, міністр юстиції, в. о. директора НАБУ, директор НАЗК, представники президента та ВРУ. Всі ці люди не будуть заслухані, їхня позиція судом не буде почута!», — заявила представниця парламенту в КС Ольга Совгиря.

За її словами, ані її, ані представника президента в КС не допустили на засідання.

«Ми вважаємо це грубим порушенням закону. І воно ставить під сумнів легітимність наступного рішення КСУ в цій справі», — наголосила депутатка.

Що це за справа?

Совгиря зазначила, що це резонансна справа. І з нею важко не погодитися — йдеться про подання 47 депутатів з вимогою скасувати велику кількість положень антикорупційних законів: про недостовірне декларування, незаконне збагачення тощо.

Серед статей, які хочуть скасувати народні обранці — обов’язок декларувати майно дітей та інших близьких, можливість моніторингу способу життя чиновників та інших суб’єктів декларування. У поданні є вимога забрати в Антикорупційного суду повноваження стягувати на користь держави необґрунтовані активи посадовців і загалом можливість забрати у них такі активи.

Повний текст подання можна прочитати тут. З такими вимогами до суду звернулись здебільшого представники ОПЗЖ, для яких вже стало звичним скасовувати через Конституційний суд антикорупційні норми. Серед інших подання підписали Юрій Бойко, Віктор Медведчук, Вадим Рабінович, Ілля Кива, Тарас Козак, Наталія Королевська, Ренат Кузьмін, Сергій та Юлія Льовочкіни, Григорій Суркіс, Нестор Шуфрич.

Приклади «судових ударів» по антикорупціонерах

Нещодавно Конституційний суд ухвалив рішення про неконституційність указу експрезидента Петра Порошенка про призначення директора НАБУ. Пізніше КС визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ.

Улітку 2019 року Конституційний Суд позбавив НАБУ можливості через суд анулювати незаконні угоди, за допомогою чого Бюро мало скасовувати корупційні угоди на держпідприємствах.

Також КС скасовував закон про незаконне збагачення. За нового скликання парламенту депутати ухвалили новий такий закон, якщо ж подання ОПЗЖ і ко підтримають, то пропрацює він недовго.

Поділитись: