Міністерство охорони здоров'я України провело пресконференцію у зв'язку з поширенням у світі нового смертельного коронавірусу з Китаю, жертвами якого, за даними ЗМІ, стали вже 17 людей, а щонайменше 600 людей заразилися. Ми зібрали головні тези брифінгу.

 Чи оголосять надзвичайний стан у світі через поширення вірусу?

23 січня через поширення смертельного коронавірусу засідає надзвичайний комітете Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вони закінчать свою роботу о 19 годині за київським часом, а о 21 годині експерти дадуть пресконференцію. Напередодні у ВООЗ вирішили не оголошувати надзвичайний стан і провести ще одне засідання.

Що вже зробили в Україні, аби запобігти поширенню смертельного вірусу?

Наразі у ВООЗ ризик потрапляння вірусу у країни Європи називають середнім. Він не передбачає обмежень на пересування товарів та людей.

Водночас Міністерство охорони здоров'я повідомило, що направило рекомендації ВООЗ керівникам обласних відділів охорони здоров'я та лабораторним центрам МОЗ. У них вказано, які люди можуть бути хворими на новий вірус. Також розробили опитувальник для тих пацієнтів, які мали контакт із вже хворими людьми.

Окрім цього ВООЗ розробила рекомендації з лікування пневмонії, яку викликає коронавірус. За пацієнтами, які потенційно можуть звертатися в заклади охорони здоров'я з ознаками зараження, будуть спостерігати протягом 14 днів.

Чи скасують авіарейси з Китаю в Україну?

Ні, ніякі рейси поки не скасовують. Наразі санітарно-карантинні групи та прикордонники проводитимуть разом з членами екіпажу опитування та фіксуватимуть звернення на погане самопочуття у туристів, які прилетіли в Україну з Китаю. Додаткових заходів не впроваджуватимуть до відповідних вказівок ВООЗ.

Що відомо про інкубаційний період?

 «Нам відомо зараз, що інкубаційний період — від моменту контакту до появи перших симптомів хвороби — в середньому є від 2 до 12 діб. І це саме та проблема, з якою ми зустрічаємось, коли треба робити реагування на цю хворобу, тобто на профілактику», — сказав під час брифінгу заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Чи існує вакцина від вірусу?

Ні, наразі вакцин у світі не існує. Також немає тестів для виявлення конкретно цього коронавірусу. Водночас є алгоритм лабораторної діагностики. Раніше також повідомлялося, що Національний інститут охорони здоров’я США вже працює над розробкою вакцини проти нового вірусу, однак на це можуть піти місяці.

 Офіційні дані ВООЗ відрізняються від інформації у ЗМІ

За офіційними даними ВООЗ, лабораторно підтвердили смерть від коронавірусу 9 людей, а 448 людей заразилися ним, ще 2,5 тисячі осіб контактували з хворими. Випадки коронавірусної інфекції зареєстровані у Китаї, Таїланді, Японії, Південній Кореї та США. У всіх інших країнах є лише підозри.

Також зареєстровано 15 випадків зараження серед медичних працівників, які надавали допомогу хворим. Сьогодні експерти досліджують ринок в місті Ухань, звідки, можливо, поширився вірус.

Водночас ЗМІ повідомляють про 17 жертв, та щонайменше 600 людей, які заразилися вірусом. Серед країн, де його виявили, є також Росія.

Поділитись: