На засіданні надзвичайного комітету Всесвітньої організації охорони здоров'я в Женеві 22 січня експерти вирішили поки не оголошувати надзвичайний стан через епідемію нового коронавірусу в Китаї, який вже забрав життя щонайменше 17 людей.

Як повідомляє hromadske, про це сказали представники ВООЗ на пресконференції за підсумками засідання.

За словами генерального директора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса, для ухвалення остаточного рішення їм потрібно більше інформації. Тому експерти надзвичайного комітету організації домовилися провести ще одне засідання в четвер, 23 січня.

«Ця ситуація розвивається і є дуже складною... Я попросив надзвичайний комітет зібратися завтра (23 січня — ред.), аби вони продовжили своє обговорення», — зазначив керівник ВООЗ.

Гебреєсус також відзначив бажання влади Китаю співпрацювати з організацією для боротьби зі спалахом нового вірусу в Китаї.

Нагадаємо:

  • Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань (провінція Хубей) у грудні 2019 року.
  • Його також виявили в однієї жінки в Таїланді, яка прилетіла туди з Уханя, у мешканця Японії, який навідувався до Уханя, та в китаянки, яка приїхала до Південної Кореї.
  • 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
  • Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розглядає можливість оголосити міжнародну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я щодо вірусу — як це було зроблено зі свинячим грипом та вірусом Еболи.
  • За останніми даними, кількість жертв від нового коронавірусу у Китаї зросла до 17, а кількість підтверджених випадків зараження перевищила 400.
  • У деяких країнах ввели перевірки в аеропортах для пасажирів, що відвідували місто Ухань, де й почався спалах вірусу. В аеропортах Україні не посилюватимуть перевірки у зв’язку зі спалахом коронавірусу в Китаї, доки не буде відповідного розпорядження Міністерства охорони здоров’я.
  • Влада міста Ухань оголосила, що рух громадського транспорту в місті тимчасово призупиняється, а жителів попросили не виїжджати за межі населеного пункту.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, скоріш за все, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: