Журналіст та видавець Дмитро Гордон очолив виборчий штаб партії «Сила і честь». Її голова Ігор Смешко – відкриття минулих президентських виборів – він набрав 6% голосів виборців та посів 6 місце, хоча напередодні виборів соціологи оцінювали його підтримку не більше ніж 1% голосів.

Саме Гордон привернув увагу виборців до Смешка. Він записав відеозвернення в якому підтримав колишнього голову СБУ та агітував голосувати за нього.

Хоч Гордон і очолює штаб партії в парламент він не балотується. В бліц-інтерв'ю Громадському під час партійного з'їзду 8 червня він розповів скільки грошей знадобиться партії на виборах, чому вважає Смешка найкращим кандидатом у прем'єри та запевнив, що не буде балотуватись у мери Києва.

Яким чином формувався передвиборчий список партії «Сила і честь» і хто його формував?

Формувався людьми з політради партії, з людей, за яких могли поручитися і запропонувати. Наприклад, я вніс пропозицію про те, щоб вести переговори з Рефатом Чубаровим, з генералом Заманою, з Анатолієм Макаренком, бо я цих людей знаю і вважаю, що

ці люди прекрасні. Потім кожного з претендентів на місце в списку перевіряла служба безпеки партії, після її висновків приймав рішення лідер Ігор Петрович Смешко, який радився з членами політради.

Доволі різні люди. Який головний критерій, якому вони всі відповідають?

Чесність – раз, професійність – два, порядність – три, патріотизм – чотири. Це повинні бути люди чесні, які можуть виробляти смисли, які можуть писати закони, які можуть стояти за справу честі і совісті, які є патріотами України. Усе просто, насправді. Це повинні бути особистості.

Хто потрапив до партії Смешка читайте тут:

Я побачив на з'їзді представників різних поколінь української політики, і діячів часів Леоніда Даниловича Кучми, і деякі люди займали, як Семиноженко, наприклад, посади при Вікторі Януковичі, хоча сформувались під час Кучми, і людей часу Петра Порошенка. Як їх об’єднати?

Пан Семиноженко не є членом партії. Він прийшов як гість. У нього своя партія, яка підтримує партію «Сила і честь». Я Вам хочу сказати, що і при Кучмі, і при Януковичі, і при Порошенко працювало багато людей, які працювали не на президентів конкретних, а на Україну. У них є досвід, у них є розуміння, що потрібно робити в Україні. Те, що їм не давали працювати, – це одне, але не

можна відкидати людей, які мають освіту, фах, досвід, талант, патріотизм і професіоналізм.

Перший законопроект, який фракція «Сила і честь» зареєструє у парламенті, якщо пройде?

Це питання не до мене, оскільки я керівник передвиборчої компанії. Я не йду в парламент, як я казав про це неодноразово. Я не буду займатися політикою. Я хочу структурувати передвиборчу кампанію для того, аби якомога більше порядних людей потрапило до українського парламенту. Це питання до лідера, до Ігоря Петровича Смешка. Він на нього з радістю відповість.

Чи залучаєте ви до своєї кампанії політехнологів та консультантів? Хто відповідає за рекламу, за просування на

вулиці, за просування на ТБ і т. д.?

За рекламний блок, інформативний блок повністю відповідає Олеся Бацман. Я проводжу консультації з усіма представниками українського політикуму. Я консультуюся в багатьох фахівців з виборчої системи, з інформації, з інших проблем. І це

нормально, тому що я повинен зробити все, щоб партія показала достойний результат.

Чи є іноземні фахівці?

Ні, жодного! Усі українські фахівці.

Зі сцени ви оголосили, що на президентських виборах партія витратила 1,8 млн гривень. Який бюджет на парламентську кампанію, враховуючи те, що вона – коротка, насправді?

Це дуже добре, що коротка, насправді. Я дуже щасливий, що президент Зеленський оголосив дострокові вибори, тому що грошей нема. До нас було багато пропозицій з боку олігархів, дуже серйозних пропозицій.

Чи можете назвати хоч одне прізвище того, хто пропонував?

Це буде непорядно з мого боку. Це були топові олігархи, вони пропонували дуже великі гроші. Ігор Петрович Смешко сказав: не вести розмови ні з ким. Я не з ким не вів про це розмови. Я чесно можу Вам сказати, що в списку нема жодної людини, яка заплатила за це гроші. Жодної! Користуючись нагодою, дуже поважна журналістка Оля Василевська написала, що місця в партії Смешка продаються, навела прізвища Домбровського, який купив місце за 3 млн доларів..

Мається на увазі колишній депутат від Блоку Петра Порошенка, колишній мер Вінниці.

Так. Дуже поважна людина, до речі. Я поважаю Домбровського, дуже поважна людина… Вона написала, що 15 млн доларів заплатив Віталій Хомутиннік за 15 місць в списку. І вона сказала, що Анатолій Макаренко торгувався за 2-3, а заплатив півтора. Відповідаю Олі Василевській, яку дуже поважаю, вона дуже хороша журналістка і дівчина теж дуже хороша: перше – пана Домбровського нема в списку, друге – пана Хомутинніка я навіть не знаю і я впевнений, що Ігор Смешко його не знає, нехай знайдуть не 15 місць, а хоча б одне від Хомутинника і я скажу – браво. Щодо Анатолія Макаренка, то це мій особистий друг, це людина, яка постраждала під час злочинної влади Януковича, це людина, яка з мого дому в ніч розстрілу Майдану виходила з групою офіцерів. Я вже не виходив, бо мені страшно було, а він виходив. Це чесна людина і він підтримував партію «Сила і честь» дуже давно. Тут про гроші навіть не могла йти мова. Гроші – це не головне. Ми хотіли показати, і не лише ми, і Володимир Зеленський своєю президентською кампанією хотів усім показати: не все купується за гроші, без грошей, завдяки ідеям, завдяки

креативу можна провести таку кампанію, котра не потребує грошей. Дивіться, у Смешка на президентських виборах не було бордів, може 2-3 на всю Україну, не було зовсім роликів на телебаченні, жодного ролику. Не було просто на що зняти ролик. Не було членів комісії, наглядачів, агітаторів, нічого не було. Нічого! 6%. І це тільки офіційно. Не все робиться за гроші, не все.

Ідея про те, що Смешко має стати прем’єр-міністром – ваша чи його?

Це моя пропозиція. Я не буду приховувати. Я вважаю, що в країні має бути потужний прем’єр-міністр. Якщо перебрати усі відомі мені кандидатури, кращої кандидатури, ніж Ігор Смешко, я не бачу. Я відверто цього хочу. Я хочу, щоб він підставив плече Володимиру Зеленському. Я хочу сплаву досвіду та молодості. Подивіться на першу десятку! Ці кадри можуть рухати і економіку вперед, і силові структури. Це прекрасно! Перша десятка, і друга, і третя, до речі. Коли ви побачити списки, ви зрозумієте там дуже різні люди, навіть Віталій Білоножка, наш уславлений співак, але він дуже розумна, тонка людина, патріот України. Такі люди повинні йти, і не кнопкодавити, а сидіти в парламенті і закони виробляти.

Щодо грошей, чи скажете Ви, який бюджет на цю компанію?

У понеділок я вже буду займатися грошима Я подивлюся, скільки є. Я думаю, що на цю кампанію мільйонів десять гривень потрібно, щоб було.

Це з мажоритаркою?

З усім.

Зараз дуже поширена версія, що ви будете балотуватися на наступних місцевих виборах на посаду мера Києва. Чи дійсно у вас є такі плани? І від чого вони залежать?

У мене є друг – Віталій Кличко, якого я люблю, як людину і як мера поважаю. І розмовляти зі мною, людиною порядною, про те, що я можу балотуватися в мери Києва при тому, що мером Києва є мій друг – це неможливо. Я людина – порядна і принципова.

І взагалі я не хочу нікуди балотуватися. Я не балотувався в президенти, я не балотувався зараз і не буду балотуватися ніде.

Поділитись: