«Сміття тепер цінне»: у Таїланді почали переробляти пластикові відходи на костюми захисту проти COVID-19

Пластикові відходи у Таїланді почали переробляти на костюми індивідуального захисту проти коронавірусу для людей, які перебувають у групі ризику інфікування.

Про це повідомляє Reuters.

В країні зібрали мільйони пластикових пляшок, подрібнили та перетворили на нитки для переплетення у тканини. Їх використовують для створення костюмів індивідуального захисту для лікарень та для храмів, де кремують жертв коронавірусу.

«Бувають випадки, коли дуже важко дістати костюми індивідуального захисту, іноді навіть якщо у вас є гроші, ви не можете їх купити. Але зараз ми робимо це з перероблених пластикових пляшок, тому сміття тепер цінне», — заявив настоятель храму поблизу Бангкока Фра Маха Праном Даммалангкаро.

Як зазначає видання, текстильна фабрика у провінції Районг, яка зазвичай виробляє тканини для великих світових брендів, перетворює пластик, отриманий із перероблених пляшок, на нитки, та скручує їх у гігантський рулон. Потім з цих ниток виробляється водостійка тканина.

Добровольці храму шиють костюми, які потім надсилають у тисячі храмів по всій країні. Хоча вони не є медичними, костюми забезпечують принаймні певний захист для тих, хто у групі ризику інфікування.

Один костюм можна виготовити, використовуючи лише 18 пластикових пляшок. Міська адміністрація та храми Бангкоку заохочують громадськість дарувати їм пляшки.

Ситуація з коронавірусом у Таїланді

Ініціативу з переробленням пляшок на костюми запровадили на тлі зростання кількості інфікованих. За даними Університету Джонса Гопкінса, з початку пандемії на Таїланді загалом виявили 1 249 140 випадків COVID-19, 12 374 людини померли від ускладнень захворювання.

В країні вже зробили понад 34 мільйони щеплень проти коронавірусу при кількості населення у понад 70 млн громадян.