Висока підтримка на виборах позасистемного кандидата, яким є Володимир Зеленський, демонструє, що суспільство більше не сприймає ту політику, яка є в країні зараз.

Про це в ефірі Громадського заявила Ірина Бекешкіна, українська соціолог, директора Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

«Це дуже серйозний сигнал політикам взагалі. Якщо брати попередні вибори взагалі — у нас за винятком 1999 року завжди перемагала опозиція, але завжди це були партії і політики, які вже були в політиці. Зараз вперше з таким відривом президентом стала людина, яка до політики немає відношення взагалі. Це сигнал для політиків, що суспільство таку політику не сприймає взагалі», — пояснила вона.

Соціолог зазначила, що в першому турі виборці могли проголосувати не тільки за Зеленського, а за опозиційних політиків, наприклад, за Юлію Тимошенко або Анатолія Гриценка, але обрали саме людину, яка не є політиком.

«Це вирок взагалі нинішній політиці. В першому турі могли ж проголосувати за когось з політиків, не лише за Зеленського, було за кого голосувати. Але проголосували за людину поза системою», — резюмувала Бекешкіна.

Нагадаємо, згідно з результатами Національного екзит-полу, Зеленський набирає 73% голосів, а Порошенко — 25,5%.

Петро Порошенко заявив, що результати екзит-полів очевидні, тому він залишить пост глави держави. Але з політики йти він не збирається.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Поділитись: